Продавница

Brit Care Dog Grain-free Sensitive – Брит Кер храна за кучиња со чуствителен метаболизам (Срна) 1кг.

590.00мкд


Brit Care Dog Grain-free Sensitive – Брит Кер храна за кучиња со чуствителен метаболизам (Срна) 1кг.

Формула од Срна и компир без жито за чувствителни кучиња и кучиња со нетолеранција. Комплетна храна за кучиња.

СУПЕРПРЕМИУМ ХРАНАТА БЕЗ ЖИТО Е ПОСЕБНО ЗА КУЧИЊА СО ЧУВСТВИТЕЛНО ВАРЕЊЕ И КУЧИЊА СО НЕТОЛЕРАНЦИЈА.
ПРОТЕИНОТ ОД ЛОВ ГО НАМАЛУВА РИЗИКОТ ОД ЛОША РЕАКЦИЈА НА ХРАНАТА ВО СЛУЧАЈ НА ВАРЕЊЕ ИЛИ ЧУВСТВИТЕЛНОСТ НА КОЖАТА.
МЛЕКОТО ТРН ЈА ПОДДРЖУВА ФУНКЦИЈАТА НА ЦРНИОТ ДРОБ И ПОМАГА ВО ОТПОРОТ НА ДИГЕСТИВНОТО ИЛИ ВОСПАЛЕНИОТО НА КОЖАТА.
ОМЕГА-3 МАСНИТЕ КИСЕЛИНИ КАКО АЛА, ЕПА и ДХА ЈА ЗГОЛЕМУВААТ ХИДРАЦИЈАТА ВО КОЖАТА, ПРИДОНЕСУВААТ ЗА ЗДРАВО И СЈАСНО ВЛАКНО.

Без пилешки маснотии – Формула базирана на дивеч за да се избегнат несакани реакции
Кожа и крзно – многу омега-3 за зајакнување на сјајот и здравјето на кожата.
Имунитет – Пробиотиците и антиоксидансите го зајакнуваат имунолошкиот систем и го поддржуваат здравјето на дигестивниот имунитет.

Состав:

Дехидрирана Срна (36%), компири (30%), кокосово масло, пулпа од сушено јаболко, масло од лосос (5%), ленено семе (4%), пивски квасец, брашно од грашок, глукозамин (300 mg/kg), фрукто-олигосахариди (230 mg/kg), хондроитин сулфат (230 mg/kg), манан-олигосахариди (180 mg/kg), јука мојаве (180 mg/kg), семе од млечен трн (110 mg/kg), β-глукани (60 мг/кг), сушен кантарион (60 мг/кг), сушен морски тревник (60 мг/кг), пробиотик Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/кг).

Аналитички состојки:

суров протеин 25,0%, сурова маст 14,0%, влага 10,0%, суров пепел 8,5%, сурови влакна 3,0%, калциум 1,7%, фосфор 1,2%, натриум 0,2%, омега-3 масни киселини 1,0%, омега-6 масни киселини %, EPA (20:5 n-3) 0,06%, DHA (22:6 n-3) 0,12%.

Нутритивен состав:

витамин А (3a672a) 23,000 IU, витамин D3 (3a671) 1,700 IU, витамин Е (3a700) 550 mg, витамин Ц (3a312) 350 mg, таурин (3a370) 1,500 mg, холин хлорид 8,9 mg, 3a700 (3a910) 300 mg, витамин Б1 (3a821) 3 mg, витамин Б2 (3a825i) 11 mg, биотин (3a880) 4 mg, фолна киселина (3a316) 1,4 mg, витамин Б6 (3a831) 3 mg, калциум-Д-пантонт (3a841) 30 mg, ниацинамид (3a315) 38 mg, витамин Б12 0,12 mg, јод (3b201) 0,9 mg, органски цинк (3b606) 100 mg, органски манган (3b504) 45 mg, органски бакар 4 мг, 20 mg железо (3b106) 88 mg, органски селен (3b810) 0,18 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Енергија што се метаболизира:

3.640 kcal/kg.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100172208

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница