Продавница

Toby Adult Power – Храна за адулт куче (пилешко) – 20кг.

2,340.00мкд


Toby Adult Power – Храна за адулт куче (пилешко) – 20кг.
► Урамнотежена комплетна исхрана за здравје и благосостојба на активните кучиња.
► Сува храна за домашни миленици се препорачува за возрасни кучиња со интензивна физичка активност.
► Формулиран со посебно техничко знаење на ветеринари и одгледувачи во согласност со регулативите на ЕУ.

Состав
Состав: житарки, пилешко месо и неговите деривати, риба и неговите деривати, масла и масти, деривати од растително потекло, минерали

Аналитички конституенти
► Сурови протеини % : 23,0, сурови масти % : 9,0, влакна % : 2,2, пепел % : 6,6
► АДИТИВИ по кг
Витамини: Витамин А 20000 IU, Витамин Д3 2200 IU, Витамин Е (алфа-токоферол) 120 mg, Витамин Б1 3,3 mg, Витамин Б2 7 mg, Витамин Б6 4 mg, Витамин Б12 0,04 mg
Елементи во трагови: цинк (Zn) цинк оксид 185 mg, манган (Mn) манган оксид 10 mg, железен (Fe) карбонат железен 209 mg, јодиум (I) безводен калциум јодид 2,7 mg, селен (Se) натриум селенат 0 (Cu) Бакар сулфат пентахидрат 15 mg

Упатства за употреба
Тежина на кучиња (kg) / Дневна количина на храна (g)
5 / 90 – 100
10 / 130 – 160
15 / 200 – 230
20 / 260 – 290
25 / 320 – 350
30 / 380 – 410
35 / 440 – 480 г
40 / 500 – 540
50 / 560 – 600
Количините може да се менуваат во зависност од активноста на кучето, неговата физичка состојба и климатските услови.
Свежата вода е секогаш неопходна.
Да се ​​чува на ладно и суво место.

Земја на потекло:ЕУ

Шифра: ТОБИ-02
Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница