Продавница

Pluton – Храна за адулт куче (пилешко) – 20кг.

1,350.00мкд


Pluton – Храна за адулт куче (пилешко) – 20кг.
► Урамнотежена комплетна исхрана за здравје и благосостојба на активните кучиња.
► Сува храна за домашни миленици се препорачува за возрасни кучиња со интензивна физичка активност.
► Формулиран со посебно техничко знаење на ветеринари и одгледувачи во согласност со регулативите на ЕУ.

Состав: Житарици, месо и негови деривати, масла и масти, деривати од растително потекло, минерали

Аналитички конституенти
Сурови протеини % : 18,0, сурови масти % : 9,0, влакна % : 5,5, пепел % : 7,5

Нутритивни вредности:
Витамин А 15000 IU, Витамин Д3 2000 IU, Витамин Е (алфа-токоферол) 150 mg, Витамин Б1 10,0 mg, Витамин Б2 8,0 mg, Витамин Б6 15 mg, Витамин Б12 0,1 mg Елементи во трагови: цинк (Zn) цинк оксид 55,0 мг, манган (Mn) манган оксид 50,0 мг, железен (Fe) карбонат железен 60,0 мг, јодиум (I) безводен калциум јодид 2,0 мг, селен (се) 02 мг натриум. (Cu) бакар сулфат пентахидрат 10 mg

Свежата вода е секогаш неопходна.
Да се ​​чува на ладно и суво место.

Земја на потекло:ЕУ

Шифра: ПЛУ-01
Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница