Продавница

Carnilove True fresh (Grain and potato free) – Карнилов Вистински свежо месо (Свежо говедско месо со грашок и тиква) 11.4кг.

5,030.00мкд


Carnilove True fresh (Grain and potato free) – Карнилов Вистински свежо месо (Свежо говедско месо со грашок и тиква) 11.4кг.

 • Формула без житарки и компири со свежо месо само за возрасни кучиња од сите раси. Комплетна храна за кучиња.

 • Формулата содржи висок процент на свежо говедско месо од фарми и локални извори. Месото доаѓа од животни одобрени за човечка исхрана.
  Додадениот грашок и лушпи од јајца содржат минерали кои играат важна улога во минерализацијата на коските.
  Тиквата е висококвалитетен извор на влакна, кој го поддржува здравјето на дигестивниот тракт и обезбедува ефикасна апсорпција на есенцијалните хранливи материи, додека морскиот трн и рузмаринот имаат антиоксидативни својства кои го штитат телото од ефектите на слободните радикали.

 • СОСТАВ
  свежо говедско месо (60%), грашок, говедска маст (конзервирана со токофероли, тиква (4%), наут, сушени јаболка, црвена леќа, природни вкусови, масло од лосос (1%), моркови, лушпи од суви јајца, протеин Лемна (0,5 %), спирулина (0,3%), сушен морски тревник (0,2%), сушен корен од ѓумбир (0,1%), суви боровинки (0,1%), сушен рузмарин (0,1%), сушени брусница (0,1%), сува мајчина душица (0,1). % %), Мохаве јука (0,01%)

 • ИСХРАНА СОСТАВ ВО 1 КГ
  Витамин А (3a672a) 20.000 I.U, витамин D3 (3a671) 1.500 I.U, витамин Е (3a700) 400 mg, витамин Ц (3a312) 250 mg, таурин (3a370) 1.500 mg, Л-карнитин (3a700) 0linea (3a890) 1.800 mg, ниацинамид (3a315) 20 mg, биотин (3a880) 0.5 mg, цинк (3b606) 80 mg, железо (3b106) 60 mg, манган (3b504) 35 mg (2 ппер, 4 б. ) 15 mg, селен (3b810) 0,2 mg Содржи природни антиоксиданси: токоферол екстракти од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

 • АНАЛИТИЧКИ СОСТАВНИ СОСТОЈКИ ВО 1 КГ
  суров протеин 26,0%, содржина на масти 19,0%, влага 10,0%, суров пепел 6,5%, сурови влакна 4,5%, калциум 1,3%, фосфор 0,9%, натриум 0,3%, омега-3 0,2%, омега-6 1,3%, EPA ( 20:5 n-3) 0,05%, DHA (22:6 n-3) 0,1%

 • МЕТАБОЛИЧКА ЕНЕРГИЈА
  3.840 kcal/kg

  Земја на потекло ЕУ
  Шифра: 100171550

  Увозник за Македонија:
  Пријатели-миленици
  Никола Тесла 42 Битола

0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница