Продавница

Carnilove (Grain and potato free) – Свеж зајак и пилешко 12кг.

5,940.00мкд


Carnilove (Grain and potato free) – Свеж зајак и пилешко 12кг.

 • Опис
  Формула без житарки и компири со свежо месо за возрасни кучиња од сите раси. Комплетна храна за кучиња. МЕСА ПО ДИВО ПОТЕКЛО 80% | ШУМСКИ ОВОШЈИ, ЗЕЛЕНЧКИ И БИЛКИ 20% Carnilove Fresh Chicken & Rabbit се формулирани со почитување на законите на природата и му обезбедуваат на вашиот кучешки пријател урамнотежена исхрана богата со свежо месо во комбинација со разновиден зеленчук, бобинки и билки. Враќањето на природна исхрана го подобрува варењето на вашето куче и го поддржува правилниот раст на мускулите и ‘рскавицата. Екстрактите од школки обезбедуваат силни коски и здрави зглобови. Пилешкото е одличен извор на есенцијални амино киселини и минерали. Неговата висока содржина на протеини обезбедува правилен развој на сите ткива и, во комбинација со лесно сварливиот протеин од зајачко месо, го прави овој рецепт уникатен и многу погоден за секој месојад. Зајачкото месо е исто така многу малку масно, што значи дека е исклучително посно.
 • Состав:
  свежо пилешко без коски (40%), сушен зајак (20%), сушена патка (10%), тиква, наут, грашок, пилешка маст (конзервирана со токофероли, 5%), пилешки црн дроб (3%), масло од лосос (2%), јаболка, моркови, ленено семе, хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 0,026%), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 0,016%), пивски квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,015%), корен од цикорија (извор на фрукто-олигосахариди, 0,01%), јука шидигера (0,01%), алги (0,01%), псилиум (0,01%), мајчина душица (0,01%), рузмарин (0,01%), оригано (0,01%) , брусница (0,0008%), боровинки (0,0008%), морско трнче (0,0008%), корен од ѓумбир (0,0008%), жалфија (0,0008%)
 • Аналитички состојки:
  Аналитички состојки во 1 кг: сурови протеини 35,0 % содржина на маснотии 18,0 % влага 10,0 % сурова пепел 8,5 % сурови влакна 3,5 % калциум 1,4 % фосфор 1,0 % 6% 07-30 омега . -3) 0,08% DHA (22:6 n-3) 0,1%. Метаболичка енергија: 3 820 kcal/kg.
 • Витамини и минерали:
  Нутритивни адитиви на 1 кг: витамин А (3a672a) 20.000 IU витамин D3 (E671) 1.500 IU витамин Е (α-токоферол) (3a700) 400 mg цинк (3b606) 85 mg железо (0 mg манган) Е5) 35 mg јод (3b201) 0,65 mg бакар (E4) 15 mg селен (3b8,10) 0,2 mg.

 

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100170868

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

en_USEnglish
0