Продавница

BRIT Premium Sport Adult M – Премиум храна за медиум раст Спорт адулт (пилешко) 3кг.

890.00мкд


BRIT Premium Sport Adult M – Премиум храна за медиум раст Спорт адулт (пилешко) 3кг.

 • 50% МЕСО во вреќата (половина вреќа месо)
 • Комплетна формула со пилешко месо за возрасни кучиња (над 12 месеци)
  за средни раси

 • Висока содржина на протеини и масти

 • Исхрана и регенерација на мускулите

 • Анти-стрес фактор за поддршка на срцевите функции

 • подобар вкус и сварливост

 • колаген, школки со зелена школка и ракови за зглобовите и ‘рскавицата

 • Состав:
  пилешко 50% (дехидрирано 30%, обезкостено 20%), овес, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), пченица, пченка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, сушени јаболка, колаген, ракови школки (извор на глукозамин, 260 mg/kg), ‘рскавица (извор на хондроитин, 180 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 150 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg /kg), фрукто-олигосахариди (100 mg/kg), јука мојаве (100 mg/kg), сушена камилица (90 mg/kg), школки со зелени усни (извор на гликозаминогликани, 60 mg/kg), сушени боровинки (60 mg/kg).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 31,0 %, содржина на маснотии 22,0 %, влага 10,0 %, суров пепел 7,0 %, сурови влакна 1,5 %, калциум 1,5 %, фосфор 1,1 %, омега 3 0,25 %, омега 6 2,5 %.

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 20 000 IU, витамин D3 (E671) 1 200 IU, витамин Е (α-токоферол) (3a700) 500 mg, L-карнитин (3a910) 100 mg, биотин (3a880) 0.6 mg, 3a890) 600 mg, цинк хелат на амино киселини хидрат (3b606) 90 mg, железен хелат на амино киселини хидрат (E1) 80 mg, манган хелат на амино киселини хидрат (E5) 35 mg, калиум јодид 1 mg, 306 бб. хелат на амино киселини хидрат (Е4) 15 mg, органска форма на селен произведен од Saccaromyces cerevisiae CNCM I-3060 (селенизиран квасец инактивиран) (3b8.10) 0.2 mg.

 • Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ:
  токоферол екстракти од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

 • Енергија што се метаболизира: 4 200 kcal/kg

  Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100170847

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

Категории: , , , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница