Продавница

BRIT Premium Mini Adult S – Премиум храна за мини раст адулт (пилешко) 1кг.

370.00мкд


BRIT Premium Adult S – Премиум храна за мини раст адулт (пилешко) 1кг.

 • 50% МЕСО во вреќата (половина вреќа месо)
 • Комплетна формула со пилешко месо за возрасни кучиња (над 12 месеци)
  за мали раси
  Го поддржува имунитетот и состојбата
  Оптимален раст на мускулите и телото
  Здрава структура, развој на коските, зглобовите и забите

   

 • подобар вкус и сварливост

 • житарки без глутен со висока хранлива вредност

 • колаген, школки со зелена школка и ракови за зглобовите и ‘рскавицата

 • високо ниво на омега-3 за здраво срце, кожа и сјајно крзно

 • овошје и билки за подобро варење и имунитет

  Состав:
  пилешко 50% (дехидрирано 30%, обезкоскено 20%), овес, пченица, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), пченка, сушени јаболка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, лушпи од ракови (извор на глукозамин, 210 mg/kg), ‘рскавица (извор на хондроитин, 150 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 120 mg/kg), манан-олигосахариди (120 mg/ kg), фрукто-олигосахариди (90 mg/kg), јука мојаве (90 mg/kg), сушена камилица (80 mg/kg), школки со зелени усни (извор на гликозаминогликани, 50 mg/kg), сушени боровинки ( 50 mg/kg).

  Аналитички состојки:
  сурови протеини 28,0%, содржина на маснотии 16,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,2%, сурови влакна 2,5%, калциум 1,5%, фосфор 1,1%, омега 3 0,2%, омега 6 1,85% Нутритивен состав: витамин А (3a672a) 15 000 IU, витамин D3 (E671) 1.000 IU, витамин Е (α-токоферол) (3a700) 400 mg, биотин (3a880) 0.5 mg, холин хлорид (3a890) зикелат 500 mg киселини хидрат (3b606) 70 mg, железен хелат на амино киселини хидрат (E1) 60 mg, манган хелат на амино киселини хидрат (E5) 30 mg, калиум јодид (3b201) 0,5 mg, пехар хелат на амино киселини (E4) хидрат21 mg, органска форма на селен произведен од Saccaromyces cerevisiae CNCM I-3060 (селенизиран квасец инактивиран) (3b8.10) 0.2 mg,

  Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ:
  екстракти од токоферол од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин
  Енергија што се метаболизира:
  3 820 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100170809

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

Категории: , , , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница