Продавница

BRIT Premium Adult M – Премиум храна за медиум раст Адулт (пилешко) 3кг.

850.00мкд


BRIT Premium Adult M – Премиум храна за медиум раст Адулт (пилешко) 3кг.

 • 45% МЕСО во вреќата (половина вреќа месо)
 • Комплетна формула со пилешко месо за возрасни кучиња (над 12 месеци)
  за средни раси
  Го поддржува имунитетот и состојбата
  Оптимален раст на мускулите и телото
  Здрава структура, развој на коските, зглобовите и забите

   

 • подобар вкус и сварливост

 • колаген, школки со зелена школка и ракови за зглобовите и ‘рскавицата

 • Одлична сварливост ,

 • Го поддржува имунитетот и состојбата

 • Состав:
  пилешко 45% (дехидрирано 25%, без коски 20%), овес, пченица, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), пченка, сушени јаболка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген , лушпи од ракови (извор на глукозамин, 210 mg/kg), екстракт (извор на хондроитин, 150 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 120 mg/kg), манан-олигосахариди ( 120 mg/kg), фруктоолигосахариди (90 mg/kg), мојаве јука (90 mg/kg), сушена камилица (80 mg/kg), школки со зелени усни (извор на гликозаминогликани, 50 mg/kg), сушени боровинки (50 mg/kg).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 26,0 %, содржина на маснотии 15,0 %, влага 10,0 %, суров пепел 7,0 %, сурови влакна 2,2 %, калциум 1,5 %, фосфор 1,1 %, омега 3 0,2 %, омега 6 %.

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 15 000 IU, витамин D3 (E671) 1 000 IU, витамин Е (α-токоферол) (3a700) 400 mg, биотин (3a880) 0,5 mg, холин хлорид (3a809 mg) хелат на амино киселини хидрат (3b606) 70 mg, железен хелат на амино киселини хидрат (E1) 60 mg, манган хелат на амино киселини хидрат (E5) 30 mg, калиум јодид (3b201) 0,5 mg, аминокиселински хелат на Е4) 12 mg, органска форма на селен произведен од Saccaromyces cerevisiae CNCM I-3060 (селенизиран квасец инактивиран) (3b8.10) 0.2 mg.

 • Енергија што се метаболизира:
  3790 kcal/kg

  Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100170816

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

Категории: , , , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница