Продавница

BRIT Premium Adult Chicken L – Премиум храна за големи раст адулт (пиле) 15кг.

2,970.00мкд


BRIT Premium Adult Chicken L – Премиум храна за големи раст адулт (пиле) 15кг.

 • Комплетна пилешка формула за возрасни кучиња од големи раси (25-45 кг).

  Поддршка за заедничка исхрана и подвижност
  Здрава кожа и сјајно крзно
  Го поддржува имунитетот и состојбата подобар вкус и сварливост колаген,
  школки со зелена школка и ракови за зглобовите и ‘рскавицата
  високо ниво на омега-3 за здраво срце, кожа и сјајно крзно овошје и билки за подобро варење и имунитет

  Состав:
  пилешко 45% (дехидрирано 25%, обезкоскено 20%), овес, пченица, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), пченка, сушени јаболка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пивски квасец, колаген, лушпи од ракови ( извор на глукозамин, 210 mg/kg), ‘рскавица (извор на хондроитин, 150 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 120 mg/kg), манан-олигосахариди (120 mg/kg ), фрукто-олигосахариди (90 mg/kg), јука мојаве (90 mg/kg), сушена камилица (80 mg/kg), школки со зелена усна (извор на гликозаминогликани, 50 mg/kg), сушени боровинки (50 mg/kg).

  Аналитички состојки:
  сурови протеини 27,0%, содржина на маснотии 14,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,0%, сурови влакна 2,0%, калциум 1,5%, фосфор 1,1%, омега 3 0,2%, омега 6 1,6%

  Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 15 000 IU, витамин D3 (E671) 1.000 IU, витамин Е (α-токоферол) (3a700) 400 mg, биотин (3a880) 0.5 mg, холин хлорид (3a890) зикелат 500 mg киселини хидрат (3b606) 70 mg, железен хелат на амино киселини хидрат (E1) 60 mg, манган хелат на амино киселини хидрат (E5) 30 mg, калиум јодид (3b201) 0,5 mg, пехар хелат на амино киселини (E4) хидрат21 mg, органска форма на селен произведен од Saccaromyces cerevisiae CNCM I-3060 (селенизиран квасец инактивиран) (3b8.10) 0.2 mg,

  Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ:
  екстракти од токоферол од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин

  Енергија што се метаболизира:
  3770 kcal/kg

 • Земја на потекло ЕУ

 • Шифра: 100170827

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

Категории: , , , . Брендови:
en_USEnglish
0