Продавница

BRIT Premium Adult – Храна за кучиња со прекумерна тежина (Мисирка и Овес) 3кг.

850.00мкд


BRIT Premium Adult – Храна за кучиња со прекумерна тежина (Мисирка и Овес) 3кг.

Оптимална регулација на тежината
Поддршка за заедничка исхрана и подвижност
Анти-стрес фактор за поддршка на срцевите функции
житарки без глутен со висока хранлива вредност
подобар вкус и сварливост
колаген, школки со зелена школка и ракови за зглобовите и ‘рскавицата
високо ниво на омега-3 за здраво срце, кожа и сјајно крзно
овошје и билки за подобро варење и имунитет.

Состав:

мисирка 30% (дехидриран 20%, обезкостен 10%), пилешко дехидрирано (10%), овес, пченица, јаболка сушени, бамбусова лигноцелулоза, пченка, масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб, пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли ), пивски квасец, колаген, лушпи од ракови (извор на глукозамин, 260 mg/kg), ‘рскавица (извор на хондроитин, 180 mg/kg), билки и овошје (каранфилче, цитрус, рузмарин, куркума, 150 mg/ kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), фрукто-олигосахариди (100 mg/kg), јука мојаве (100 mg/kg), сушена камилица (90 mg/kg), школки со зелени усни (извор на гликозаминогликани , 60 mg/kg), сушени боровинки (60 mg/kg).

Аналитички состојки:

сурови протеини 25,0 %, содржина на маснотии 8,0 %, влага 10,0 %, суров пепел 7,6 %, сурови влакна 6,5 %, калциум 1,6 %, фосфор 1,2 %, омега 3 0,1 %, омега 6 0,7 %

Нутритивен состав:

витамин А (3a672a) 20 000 IU, витамин D3 (E671) 1 200 IU, витамин Е (α-токоферол) (3a700) 500 mg, L-карнитин (3a910) 100 mg, биотин (3a880) 0.6 mg, 3a890) 600 mg, цинк хелат на амино киселини хидрат (3b606) 90 mg, железен хелат на амино киселини хидрат (E1) 80 mg, манган хелат на амино киселини хидрат (E5) 35 mg, калиум јодид 1 mg, 306 бб. хелат на амино киселини хидрат (Е4) 15 mg, органска форма на селен произведен од Saccaromyces cerevisiae CNCM I-3060 (селенизиран квасец инактивиран) (3b8.10) 0.2 mg

Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин

Енергија што се метаболизира:

3 180 kcal/kg
Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100170839

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница