Продавница

Brit Grain-free Veterinary Diet Dog Ultra-Hypoallergenic – Брит Ветеринарна диета Ултра-Хипоалергеник за куче 2кг.

1,690.00мкд


Brit Grain-free Veterinary Diet Ultra-Hypoallergenic – Брит Ветеринарна диета Ултра-Хипоалергеник 2кг.

ULTRA-HYPOALLERGENIC

КОМПЛЕТНА И БАРАНСИРАНА ХИПОАЛЕРГЕНСКА ДИЕТЕТИЧКА КУЧЕШКА ХРАНА СО ИНСЕКТ ПРОТЕИН ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ИНТОЛЕРАНЦИЈАТА НА ХРАНА

ИНДИКАЦИИ
• УБЕЛЕЖУВАЊЕ НА КОЖАТА И ДИГЕСТИВНИТЕ СИМПТОМИ ПРЕДИЗВИКУВАНИ ОД АЛЕРГИИ НА ХРАНА
• РЕДУКЦИЈА НА АТОПИЧНИ И ПРУРИТИЧНИ ДЕРМАТОЛОШКИ СИМПТОМИ
• ГО ЗАЈАКНУВА ФОРМИРАЊЕТО НА ПРИРОДНАТА БАРИЕРА И ИМУНИТЕТ НА КОЖАТА
• ПОДДРЖУВА ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА ВОСПЛАТНИ КОЖНИ БОЛЕСТИ

СОСТАВ:
дехидриран инсект (30%), жолт грашок, пулпа од сушено јаболко, кокосово масло, протеин од грашок, ленено семе (4%), калциум карбонат, суви алги (2,5%, Schizochytrium limacinum), брашно од грашок, хидролизирани квасци (0,5% – извор од инозитол и аминокиселини), екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,02%), β-глукани (0,02%), сушен морски трн (0,015%), фрукто-олигосахариди (0,013%), Мојаве јука (0,013%) , Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/кг).

ЕНЕРГИЈА ШТО СЕ МЕТАБОЛИЗИРА:
3.750 kcal/kg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини 26,0 %, сурови масти 15,0 %, сурови влакна 3,2 %, суров пепел 6,2 %, влага 10,0 %, омега-3 масни киселини 1,5 %, омега-6 масни киселини 1,4%, EPA (20:5 n-25) . %, DHA (22:6 n-3) 0,35 %, LA (18:2 n-6) 2,1 %, калциум 1,1 %, фосфор 0,7 %, натриум 0,2 %, магнезиум 0,1 %.

НУТРИТИВНИ АДИТИВИ НА 1 КГ:
витамин А (3a672a) 26.000 IU, витамин D3 (3a671) 1.800 IU, витамин Е (3a700) 1.000 mg, витамин Ц (3a312) 600 mg, холин хлорид (3a890) 750 mg, 8 mg, биотин (3a). 3a821) 2,5 mg, витамин Б2 (3a825i) 9,5 mg, ниацинамид (3a315) 32 mg, калциум-D-пантотенат (3a841) 25 mg, витамин Б6 (3a831) 2,5 mg, фолна киселина (311,2 mg, витамин B, 31,2310). mg, цинк (3b606) 150 mg, железо (3b106) 90 mg, манган (3b504) 45 mg, јод (3b201) 0,85 mg, бакар (3b406) 20 mg, селен (3b810) 0,2 mg23a, 70 mg (таурин) .

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100172240

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница