Продавница

Brit Grain-free Veterinary Diet Dog Hepatic – Брит Ветеринарна диета Хепатик за куче 2кг.

1,150.00мкд


Brit Grain-free Veterinary Diet Hepatic – Брит Ветеринарна диета Хепатик 2кг.

HEPATIC
Комплетна диетална храна за кучиња – поддршка на функцијата на црниот дроб во случај на хронична црнодробна инсуфициенција

ИНДИКАЦИИ
• Хепатална инсуфициенција и хепатална инсуфициенција
• Портосистемски шант (PSS)
• Хепатална енцефалопатија
• Реконвалесценција по интоксикација
• ЈАЈЦА, ГРАШОК, СЛАТКИ КОМПИРИ И ХЕЉДА

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
ПОЧЕТЕН ПЕРИОД НА ХРАНЕЊЕ:
Користете Brit VD Hepatics Dog првично во период до 6 месеци. Дневната количина на храна треба да се подели на неколку еднакви делови во текот на денот. Не го хранете вашето куче со друга храна за домашни миленици или човечка храна или закуски. Во случај на хронична хепатална инсуфициенција, храната треба да се користи доживотно.

СОСТАВ:
жолт грашок (20%), сладок компир, јајца (14%), пулпа од јаболко, леќата, пилешки масти (8%), хидролизиран мисиркински протеин (7%), масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб (2%) , минерали, сушени алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), семки од млечен трн (0,2%), екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,022%), β-глукани (0,02%), фрукто-олигосахариди (0,02%), Мохаве јука (0,02%), морско ајче (0,015%).

ЕНЕРГИЈА ШТО СЕ МЕТАБОЛИЗИРА:
3.830 kcal/kg

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини 16,0 %, содржина на масти 16,0 %, сурови влакна 3,2 %, суров пепел 4,5 %, влага 10 %, вкупни шеќери (како NFE) 50,3 %, омега-3 0,6 %, омега-6 2,3 %, калциум фос 0,7 %, 0,5 %, натриум 0,15 %, магнезиум 0,1 %, бакар 0,001 %

НУТРИТИВНИ АДИТИВИ НА 1 КГ:
витамин А (3a672a) 23.000 IU витамин D3 (E671) 1.000 IU, витамин Е (3a700) 1.000 mg, витамин Ц (3a312) 500 mg, холин хлорид (3a890) 2.200 mg 28 (28 mg), биотин (8 mg) 21 (3). ) 10,5 mg, витамин Б2 13 mg, ниацинамид (3a315) 88 mg, калциум-D-пантотенат (3a841) 30 mg, витамин Б6 (3a831) 6,5 mg, фолна киселина (3a316) 2,2 mg, витамин 1 mg цинк, зихелат 120. на аминокиселини хидрат (3b606) 150 mg, железен хелат на амино киселини хидрат (E1) 65 mg, манган хелат ако амино киселини хидрат (E5) 60 mg, калиум јодид (3b201) 4,5 mg, органска форма на Selenium cereviscareces произведена од CNCM I-3060 (селенизиран квасец инактивиран) (3b8.10) 0.2 mg, таурин (3a370) 2.200 mg, L-карнитин (3a910) 330 mg. Стабилизатори на цревната флора на 1 кг: Enterococcus faecium DSM 10663/NCIMB 10415 (4b1707) 1×109 CFU

Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: токоферол екстракти од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100170947

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница