Продавница

Brit Grain-free Veterinary Diet Gastrointestinal Dog Low Fat – Брит Ветеринарна диета Гастроинтестинал Ниски Масти за куче 2кг.

1,550.00мкд


Brit Grain-free Veterinary Diet Gastrointestinal Low Fat – Брит Ветеринарна диета Гастроинтестинал Ниски Масти 2кг.

GASTROINTESTINAL-LOW FAT

КОМПЛЕТНА ДИЕТЕТИЧКА ХРАНА ЗА КУЧИЊА СО ПОРЕШУВАЊЕ НА АПСОРПЦИЈАТА НА ЛИПИДИ, ЕНТЕРОПАТИЈА СО ГУБЕЊЕ НА ПРОТЕИНИ И ПАНКРЕАТИТ

ИНДИКАЦИИ
• ГИ НАМАЛУВА СИМПТОМИТЕ НА ПРОТЕИНГУБИЧКАТА ЕНТЕРОПАТИЈА
• ИСХРАНА ПОДДРШКА ЗА ВРЕМЕ НА ПАНКРЕАТИТ
• ДИЕТА ПОГОДНА ЗА КУЧИЊА СО ТРИАДИТИС

СОСТАВ:
жолт грашок (35%), дехидрирана харинга (20%), леќата, хидролизиран протеин од лосос (12%), пулпа од сушено јаболко, масло од лосос (3%), јајца (2%), хидролизиран сос од лосос (2%), јајце школки (извор на калциум), лушпи и семиња од псилиум (1%), пивски квасец (1%), натриум хлорид, брашно од грашок, сушени алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), калиум хлорид, екстракт од квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,025%), β-глукани (0,022%), фрукто-олигосахариди (0,02%), јука од мојаве (0,02%), сушен морски тревник (0,015%), лактобацилус хелветикус 210г/активирани клетки 19/19 ).

ЕНЕРГИЈА ШТО СЕ МЕТАБОЛИЗИРА:
3.515 kcal/kg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини 24,0 %, сурови масти 7,0 %, сурови влакна 1,5 %, суров пепел 5,3 %, влага 10,0 %, вкупни шеќери (како NFE) 52,2 %, омега-3 масни киселини 1,3 %, омега-6 масни киселини 0,6 %, калциум 0,9 %, фосфор 0,6 %, натриум 0,5 %, магнезиум 0,09 %, калиум 0,7 %.

НУТРИТИВНИ АДИТИВИ НА 1 КГ:
витамин А (3a672a) 22.000 IU, витамин D3 (3a671) 1.000 IU, витамин Е (3a700) 1.000 mg, витамин Ц (3a312) 500 mg, холин хлорид (3a890) 2.300 mg 28 mg, биотин (4,80 mg). 3a821) 11 mg, витамин Б2 (3a825i) 14 mg, ниацинамид (3a315) 94 mg, калциум-D-пантотенат (3a841) 25 mg, витамин Б6 (3a831) 7 mg, фолна киселина (3a316) 1624 mg. mg, цинк (3b606) 140 mg, железо (3b106) 65 mg, манган (3b504) 75 mg, јод (3b201) 4,2 mg, бакар (3b406) 5 mg, селен (3b810) 0,2 mg, Л-карнитин (3b201) 350 mg, таурин (3a370) 2000 mg.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100172243

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница