Продавница

Brit Fresh Duck with Millet Adult Run & Work- Суперпремиум храна адулт со свежо месо (патка и просо) 12кг.

3,670.00мкд


Brit Fresh Duck with Millet Adult Run & Work- Суперпремиум храна адулт со свежо месо (патка и просо) 12кг.

  • Свежа патка со просо, тиквички, спанаќ и невен.

  • Суперпремиум формула за активни кучиња.

  • Холистичка храна за кучиња направена со 40% внимателно обработено свежо месо.
   Комплетна храна за кучиња. „Употребата на свежо месо во подготовката на гранулите Brit Fresh ни овозможува да елиминираме еден од чекорите на обработка и да ги зачуваме хранливите материи во месото заедно со неговиот природен вкус и арома.
   Комбиниравме антички житарки како леќата, просото и овесот со традиционални билки, тиква, тиквички и овошје за да создадеме здраво мени кое сигурно ќе ги задоволи сите љубители на кучешки вкусна висококвалитетна исхрана.
   Трчање и работа за возрасни
   Подобрен вкус и свежа арома, поголема долгорочна вкусност

  • Содржи антички зрна и други природни состојки – овес, просо, хељда, ленено семе, тиквички

  • Традиционални билки – мајчина душица, рузмарин, невен, глуварче, магдонос

  • Без глутен – без соја – без пченка – без бои или хемиски ароми

  • Состав:
   свежа патка (40%), сушена патка (30%), пилешка маст (конзервирана со мешани токофероли), овес, просо (4%), леќата, јаболка, целото цвекло, масло од лосос, пилешки црн дроб, пивски квасец, ленено семе, колаген , тиквички (2%), спанаќ (0,4%), алги, црна рибизла, магдонос, рузмарин, мајчина душица, невен (0,3%), глуварче, пробиотици (Enterococcus faecium 1×109 CFU), глукозамин 1,700 mg/kg, 300 mg/kg, хондроит kg, фрукто-олигосахариди 220 mg/kg, β-глукани 200 mg/kg, манан-олигосахариди 180 mg/kg, јука 150 mg/kg, школки со зелени усни 100 kg/kg.

  • Аналитички состојки:
   сурови протеини 32,0%, содржина на маснотии 22,0%, сурови влакна 1,5%, суров пепел 7,8%, влага 10,0%, омега-3 0,90%, омега-6 2,50%, EPA (20:5 n3) 0,3%, DHA (22: 6 n3) 0,5%, калциум 1,6%, фосфор 1,1%

  • Нутритивен состав:
   витамин А (3a672a) 22.000 I.U., витамин D3 (E671) 1.800 I.U., витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 500 mg, Л-карнитин (3a910) 550 mg (3a910) 550 mg (350 мг), холин (3a880) 0,9 mg, витамин B1 (3a821) 7 mg, витамин B2 9 mg, ниацинамид (3a315) 42 mg, калциум-D-пантотенат (3a841) 22 mg, витамин Б6 (3a831) (3a831) (3a831) 8 mg, фолна киселина 1 mg, витамин B12 0,06 mg, цинк хелат на аминокиселини хидрат (3b606) 120 mg, црна хелат на аминокиселини хидрат (Е1) 95 mg, манган хелат на амино киселини хидрат (E5) 50 mg, калиум 1. mg, пехар хелат на амино киселини хидрат (E4) 20 mg, органска форма на селен произведен од Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060 (селенизираниот квасец инактивира) (3b8.10) 0.2 mg, L-метионин (3c305) 180 mg. Содржи природни антиоксиданси: токоферол екстракти од растителни масла (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и рузмарин.

  • Енергија што се метаболизира:
   4.200 kcal/kg.

  Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100170997

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

Категории: , , , . Брендови:
en_USEnglish
0