Продавница

BRIT Care Mini Adult small breed Digest and Relax – Храна за мини раст адулт (пиле) 1кг.

470.00мкд


BRIT Care Adult small breed Digest and Relax – Храна за мини раст адулт 1кг.

 • СУПЕРПРЕМИУМ, ОДРЖЛИВА И ЕКОПРИЈАТЕЛНА ХРАНА ЗА ЗДРАВО ВАРЕЊЕ, НАМАЛЕН СТРЕС, ПОДОБРЕНА ФИЗИЧКА СОСТОЈБА И ПОДДРШКА НА ИМУНИТЕТОТ. ИДЕАЛНИ ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД МАЛИ РАСИ. СОДРЖИ ЛЕСНО СВАЛИВИ И ХРАНТИВНО ВРЕДНИ ПРОТЕИНИ СО КОМПЛЕТНИ АМИНО КИСЕЛИНИ ЗА ОДЛИЧЕН МУСКУЛЕН ТОНУС И ЗДРАВИ ТКИВА. ФОРМУЛАТА БЕЗ ГЛУТЕН Е ПОГОДНА ЗА СИТЕ КУЧИЊА БЕЗ РИЗИК ОД ЗГОЛЕМУВАЊЕ ТЕЖИНА. ЕКОПРИЈАТЕЛНА ХРАНА ЗАСНОВАНА НА ОДРЖЛИВИ ПРОТЕИНИ И СОСТОЈКИ СО 35% ПОМАЛО ВЛИЈАНИЕ ВРЗ ЖИВОТНАТА СРЕДИНА.

 • Антистрес – Л-триптофан обезбедува смирувачка поддршка во стресни ситуации, мајката помага во олеснување на анксиозноста

 • Имунитет – Пробиотиците и антиоксидансите го зајакнуваат имунолошкиот систем и го поддржуваат дигестивното здравје

 • Ниско ниво на CO2 – Рецепт избалансиран за намалување на отпечатокот на CO2 

 • Состав:
  пилешко (38%) (дехидрирано пилешко, хидролизирано пилешко), овес (26%), дехидриран инсект (14%), пилешка маст, пулпа од сушено јаболко, природен вкус, пивски квасец, масло од лосос (2%), брашно од грашок, глукозамин (260 mg/kg), фрукто-олигосахариди (200 mg/kg), хондроитин сулфат (200 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), јука мојаве (150 mg/kg), семе од млечен трн (90 mg/kg), β-глукани (50mg/kg), сушен кантарион (50 mg/kg), сушен морски тревник (50 mg/kg), пробиотик Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивиран (15×109 клетки/kg).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 28,0%, сурова маст 17,0%, влага 10,0%, суров пепел 6,5%, сурови влакна 3,0%, калциум 1,4%, фосфор 1,0%, натриум 0,3%, омега-3 масни киселини 0,4%, омега-27 масни киселини %, EPA (20:5 n-3) 0,05%, DHA (22:6 n-3) 0,1%.

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 20,000 IU, витамин D3 (3a671) 1,500 IU, витамин Е (3a700) 500 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 1,500 mg, холин хлорид 8,9 mg, 3a700 (3a910) 250 mg, витамин Б1 (3a821) 2,5 mg, витамин B2 (3a825i) 9,6 mg, биотин (3a880) 3,5 mg, фолна киселина (3a316) 1,2 mg, витамин Б6 (3a831) 2,5 mg-D-панцитум (3a841) 25 mg, ниацинамид (3a315) 32,5 mg, витамин Б12 0,1 mg, јод (3b201) 0,8 mg, органски цинк (3b606) 85 mg, органски манган (3b504) 40 mg, органски бакар 8 мг (3b) железо (3b106) 75 mg, органски селен (3b810) 0,16 mg.

 • Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ:
  екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

 • Енергија што се метаболизира:
  3.860 kcal/kg.

 • Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100172172

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

Категории: , , , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница