Продавница

BRIT Care Mini Adult Lamb – Храна за мини раст хипоалергена – адулт (јагне) 2кг.

1,150.00мкд


BRIT Care Mini Adult Lamb – Храна за мини раст хипоалергена – адулт (јагне) 2кг.

 • Хипоалергична формула без жито од мини раси

 • Состав:
  Јагнешко месо (30%), свеж јагнешки протеин (15%), жолт грашок, пилешка маст (конзервирана со токофероли), наут, леќата, сушени јаболка, ленено семе (3%), масло од лосос (2%), пивски квасец, алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 260 mg/kg), боровинки (230 mg/kg, извор на полифеноли 70 mg/kg и флавоноиди 30 mg/kg), екстракт од ‘рскавица (а извор на хондроитин, 160 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), билки и овошје (рузмарин, каранфилче, цитрус, куркума, 150 mg/kg), фрукто-олигосахариди (100 mg/kg), јука шидигера (100 mg/kg), инулин (90 mg/kg), млечен трн (75 mg/kg), морско трн (75 mg/kg), камилица (30 mg/kg), каранфилче (30 mg/kg), жалфија (25 mg/kg)

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 29,0 % содржина на масти 18,0 % влага 10,0 % сурова пепел 8,4 % сурови влакна 2,5 % калциум 1,6 % фосфор 1,3 % омега-3 масни киселини 1,1 % омега-6 масни киселини 2,3 %

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3а672а) 20.000 ИЕ витамин Д3 (Е671) 1.500 ИЕ витамин Е (а-токоферол) (3а700) 500 мг витамин Ц (3а312) 300 мг холин хлорид (3а890) 700 мг 3 таурин (8 мг 70от) (3 таурин) 3 mg витамин Б1 (3a821) 1 mg витамин Б2 4 mg ниацинамид (3a315) 12 mg калциум-D-пантотенат (3a841) 10 mg витамин Б6 (3a831) 1 mg фолна киселина (3a316) 0,5 mg витамин Б10 мг 4 мг3 0. ) 100 mg железо (E1) 80 mg манган (E5) 40 mg јод (3b201) 0,75 mg бакар (E4) 15 mg селен (3b8,10) 0,2 mg

 • Енергија што се метаболизира:
  3.880 kcal/kg

 • Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100170770

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

Категории: , , , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница