Продавница

Brit Care Dog Sustainable Large Adult – Брит Кер адулт (пилешко) за големи раси 12кг. +2кг. ГРАТИС

4,120.00мкд


Brit Care Dog Sustainable Large Adult – Брит Кер адулт (пилешко) за големи раси 12кг. +2кг. ГРАТИС

СУПЕРПРЕМИУМНА, ОДРЖЛИВА И ЕКОПРИЈАТЕЛСКА ХРАНА ЗА ЗДРАВО ВАРЕЊЕ, НАМАЛЕН СТРЕС, ПОДОБРЕНА ФИЗИЧКА СОСТОЈБА И ПОДДРШКА НА ИМУНИТЕТОТ. ИДЕАЛНА ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД ГОЛЕМА РАСА. СОДРЖИ ЛЕСНО СВАЛИВИ И ХРАНТИВНО ВРЕДНИ ПРОТЕИНИ СО КОМПЛЕТНИ АМИНО КИСЕЛИНИ ЗА ОДЛИЧЕН МУСКУЛЕН ТОНУС И ЗДРАВИ ТКИВА. ФОРМУЛАТА БЕЗ ГЛУТЕН ПОГОДНА ЗА СИТЕ КУЧИЊА БЕЗ РИЗИКОТ ОД ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ТЕЖИНАТА.
ЕКОПРИЈАТЕЛСКА ХРАНА ЗАСНОВАНА НА ОДРЖЛИВИ ПРОТЕИНИ И СОСТОЈКИ СО 35% ПОМАЛО ВЛИЈАНИЕ ВРЗ ЖИВОТНАТА СРЕДИНА.

– Антистрес – Л-триптофанот обезбедува смирувачка поддршка во стресни ситуации, мајчината жлезда помага во олеснување на анксиозноста.
– Зглобови и ‘рскавица – Хондропротекторите поддржуваат здрави зглобови, коски и ‘рскавица, што е од клучно значење за големите раси
– Ниско ниво на CO2 – Рецепт избалансиран за намалување на отпечатокот на CO2

Состав:
Пилешко (34%) (дехидрирано пилешко, хидролизирано пилешко), овес (34%), дехидриран инсект (14%), пулпа од сушено јаболко, пилешка маст, природен вкус, пивски квасец, масло од лосос (2%), брашно од грашок, глукозамин (260 mg/kg), фрукто-олигосахариди (200 mg/kg), хондроитин сулфат (200 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), јука мојаве (150 mg/kg), семе од млечен трн (90 мг/кг), β-глукани (50 мг/кг), сушен кантарион (50 мг/кг), сушен морски тревник (50 мг/кг), пробиотик Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивиран (15×109 клетки/кг).

Аналитички состојки:
Сурови протеини 25,0%, сурови масти 14,0%, влага 10,0%, суров пепел 5,5%, сурови влакна 2,8%, калциум 1,3%, фосфор 1,0%, натриум 0,3%, омега-3 масни киселини 0,4%, омега-18 масни киселини %, EPA (20:5 n-3) 0,05%, DHA (22:6 n-3) 0,1%.

Нутритивен состав:
Витамин А (3a672a) 20,000 IU, витамин D3 (3a671) 1,500 IU, витамин Е (3a700) 500 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 1,500 mg, холин хлорид 8,9 mg, 3a700 (3a910) 250 mg, витамин Б1 (3a821) 2,5 mg, витамин B2 (3a825i) 9,6 mg, биотин (3a880) 3,5 mg, фолна киселина (3a316) 1,2 mg, витамин Б6 (3a831) 2,5 mg-D-панцитум (3a841) 25 mg, ниацинамид (3a315) 32,5 mg, витамин Б12 0,1 mg, јод (3b201) 0,8 mg, органски цинк (3b606) 85 mg, органски манган (3b504) 40 mg, органски бакар 8 мг (3b) железо (3b106) 75 mg, органски селен (3b810) 0,16 mg, L-триптофан (3c440) 4.000 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Енергија што се метаболизира:
3.760 kcal/kg.

Шифра: 100172183

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

линк од храната на официјалната страна

Категории: , , , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница