Продавница

Brit Care Dog Hypoallergenic Weight Loss – Храна за губење килограми (зајак) 1кг.

590.00мкд


Brit Care Dog Hypoallergenic Weight Loss – Хипоалергена храна за губење килограми (зајак) 1кг.

 • Хипоалергично формула зајак и ориз за возрасни кучиња од сите раси со проблеми со тежината. Комплетна храна за кучиња.

 • Суперпремиум хипоалергична храна со сингл ресурс на животински протеини е специјално креирана за кучиња со проблеми со управувањето со тежината. А содржината на маснотии во комбинација со висока содржина на протеинот на зајакот помага во одржување на оптимална тежина, додека Л-карнитин го зајакнува метаболизмот и помага во согорувањето на маснотиите.

 • ПСИЛИУМ ПРИДОНЕСУВА ЗА ПОГОЛЕМО ЧУВСТВО ЗА СИТОСТ И ПОМАГА ДА СЕ КОНТРОЛИРА ГЛАДОТ ПОМЕЃУ ОБРОЦИТЕ. ФОРМУЛИТЕ СЕ ЗБОГАТЕНИ СО ПРОБИОТИЦИ ЗА БАРАНСИРАНА ЦРЕВНА МИКРОФЛОРА И МЛЕКОТ ТРН, КОЈА ЈА ПОДДРЖУВА ФУНКЦИЈАТА НА ЦРНИОТ ДРУЖЕНИК, КОЈ ГО ЧИСТИ ТЕЛОТО И ГО ОСЛОБУВА ОД ШТЕТНИ ТОКСИНИ.

 • Ефект на ситост – Psyllium промовира постојана ситост и го намалува внесот на храна 

 • Согорување маснотии – Л-карнитинот го зајакнува метаболизмот и помага во согорувањето на маснотиите 

 • Зглобови и ‘рскавица – Хондропротекторите поддржуваат здрав раст и развој на зглобовите, коските и ‘рскавицата 

 • Состав:
  дехидриран зајак (36%), ориз (35%), пулпа од сушено јаболко (12%), лигноцелулоза (10%), пилешка маст, природен вкус, пивски квасец, масло од лосос (1%), лушпа и семки од псилиум (0,5% ), брашно од грашок, глукозамин (300 mg/kg), фрукто-олигосахариди (230 mg/kg), хондроитин сулфат (230 mg/kg), манан-олигосахариди (180 mg/kg), јука мојаве (180 mg/kg) , семе од млечен трн (110 mg/kg), β-глукани (60 mg/kg), сушена матица (60 mg/kg), сушен морски трн (60 mg/kg), пробиотик Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки /килограм).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 27,0%, сурови масти 9,0%, влага 10,0%, суров пепел 5,5%, сурови влакна 9,5%, калциум 1,2%, фосфор 0,8%, натриум 0,3%, омега-3 масни киселини 0,3%, омега-6 масни киселини %, EPA (20:5 n-3) 0,02%, DHA (22:6 n-3) 0,05%.

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 23,000 IU, витамин D3 (3a671) 1,700 IU, витамин Е (3a700) 550 mg, витамин Ц (3a312) 350 mg, таурин (3a370) 1,500 mg, холин хлорид 8,9 mg, 3a700 (3a910) 300 mg, витамин Б1 (3a821) 3 mg, витамин Б2 (3a825i) 11 mg, биотин (3a880) 4 mg, фолна киселина (3a316) 1,4 mg, витамин Б6 (3a831) 3 mg, калциум-Д-пантонт (3a841) 30 mg, ниацинамид (3a315) 38 mg, витамин Б12 0,12 mg, јод (3b201) 0,9 mg, органски цинк (3b606) 100 mg, органски манган (3b504) 45 mg, органски бакар 40gm, 3b органски железо (3b106) 88 mg, органски селен (3b810) 0,18 mg.

 • Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ:
  екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

 • Енергија што се метаболизира:
  3.110 kcal/kg.

 • Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100172223

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

Категории: , , , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница