Продавница

Brit Care Dog Hypoallergenic Dog Show Champion – Брит Кер адулт (Лосос и харинга) 12кг.

4,970.00мкд


Brit Care Dog Hypoallergenic Dog Show Champion – Брит Кер адулт (Лосос и харинга) 12кг.

  • За екстра изложбени резултати
   • Хиполергична формула за лосос и харинга за возрасни кучиња за одржување на кучиња во одлична состојба.

   • СУПЕРПРЕМИУМ ХИПОАЛЕРГЕНСКА ХРАНА СО ЕДЕН ИЗВОР НА ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИН ЗА СПРЕЧУВАЊЕ ОД АЛЕРГИЧКИ РЕАКЦИИ.

   • ИДЕАЛЕН ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД СРЕДНИ РАСИ СО НОРМАЛНИ ПОБАРУВАЊА ЗА ЕНЕРГИЈА. ИЗБРАНИОТ ИЗВОР НА ПРОТЕИНИ СЕ НЕАЛЕРГЕНИ.

   •  ХРАНАТА Е ПОСЕБНО ИЗБАЛАНСИРАНА ЗА КУЧИЊА СО ЧУВСТВИТЕЛНО ВАРЕЊЕ НА ХРАНАТА, КУЧИЊА СО ПОСЕБНИ ПОБАРУВАЊА ЗА КВАЛИТЕТНА ИСХРАНА И КУЧИЊА КОИ ИМААТ РИЗИК ДА РАЗВИВААТ АЛЕРГИИ НА ХРАНА.

   • ФОРМУЛИТЕ СЕ ЗБОГАТЕНИ СО ПРОБИОТИЦИ ЗА УРАМНОТЕЖЕНА ЦРЕВНА МИКРОФЛОРА И МЛЕКОТ ТРН, КОЈА ЈА ПОДДРЖУВА ФУНКЦИЈАТА НА ЦРНИОТ ДРУГ, ГО ЧИСТИ ТЕЛОТО И ОСЛОБОДУВА ОД ШТЕТНИ ТОКСИНИ.

   • Контрола на стресот – Л-триптофанот обезбедува смирувачка поддршка во стресни ситуации

   • Кожа и крзно – Голема количина на Омега 3 масни киселини.
    Подобрена функција на бариерата на кожата и поддршка за здраво влакно.

   • Имунитет – Пробиотиците и антиоксидансите го зајакнуваат имунолошкиот систем и го поддржуваат здравјето на дигестивниот систем

   • Состав:
    лосос (36%) (дехидриран лосос, хидролизиран лосос), ориз (26%), дехидрирана харинга (14%), пилешка маст, ленено семе (4%), пулпа од сушено јаболко, масло од лосос (3%), природен вкус, пивски квасец, сушени алги (0,5%, Schizochytrium limacinum), брашно од грашок, глукозамин (300 mg/kg), фрукто-олигосахариди (230 mg/kg), хондроитин сулфат (230 mg/kg), манан-олигосахариди (10 mg/kg ), Мојаве јука (180 mg/kg), семе од млечен трн (110 mg/kg), β-глукани (60 mg/kg), сушен кантарион (60 mg/kg), сушен морски трн (60 mg/kg), пробиотик Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивиран (15×109 клетки/кг).

   • Аналитички состојки:
    суров протеин 26,0%, сурова маст 16,0%, влага 10,0%, суров пепел 5,8%, сурови влакна 3,0%, калциум 1,1%, фосфор 0,9%, натриум 0,4%, омега-3 масни киселини 2,1%, омега-2, масни киселини %, EPA (20:5 n-3) 0,1%, DHA (22:6 n-3) 0,25%.

   • Нутритивен состав:
    витамин А (3a672a) 23,000 IU, витамин D3 (3a671) 1,700 IU, витамин Е (3a700) 550 mg, витамин Ц (3a312) 350 mg, таурин (3a370) 1,500 mg, холин хлорид 8,9 mg, 3a700 (3a910) 300 mg, витамин Б1 (3a821) 3 mg, витамин Б2 (3a825i) 11 mg, биотин (3a880) 4 mg, фолна киселина (3a316) 1,4 mg, витамин Б6 (3a831) 3 mg, калциум-Д-пантонт (3a841) 30 mg, ниацинамид (3a315) 38 mg, витамин Б12 0,12 mg, јод (3b201) 0,9 mg, органски цинк (3b606) 100 mg, органски манган (3b504) 45 mg, органски бакар 4 мг, 20 mg железо (3b106) 88 mg, органски селен (3b810) 0,18 mg.

   • Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ:
    екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

   • Енергија што се метаболизира:
    3.830 kcal/kg

   • Земја на потекло ЕУ

   Шифра: 100172228

   Увозник за Македонија:
   Пријатели-миленици
   Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница