Продавница

Brit Care Dog Hypoallergenic Adult Medium Breed – Брит Кер адулт (јагне) 1кг.

520.00мкд


Brit Care Dog Hypoallergenic Adult Medium Breed – Брит Кер адулт (јагне) 1кг.

 • Хипоалергично јагнешко и ориз со формула за возрасни кучиња од средни раси (10 – 25 кг).

 • СУПЕРПРЕМИУМ ХИПОАЛЕРГЕНСКА ХРАНА СО ЕДЕН ИЗВОР НА ЖИВОТИНСКИ ПРОТЕИН ЗА СПРЕЧУВАЊЕ ОД АЛЕРГИЧКИ РЕАКЦИИ.

 • ИДЕАЛЕН ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД СРЕДНИ РАСИ СО НОРМАЛНИ ПОБАРУВАЊА ЗА ЕНЕРГИЈА. ИЗБРАНИОТ ИЗВОР НА ПРОТЕИНИ СЕ НЕАЛЕРГЕНИ.

 •  ХРАНАТА Е ПОСЕБНО ИЗБАЛАНСИРАНА ЗА КУЧИЊА СО ЧУВСТВИТЕЛНО ВАРЕЊЕ НА ХРАНАТА, КУЧИЊА СО ПОСЕБНИ ПОБАРУВАЊА ЗА КВАЛИТЕТНА ИСХРАНА И КУЧИЊА КОИ ИМААТ РИЗИК ДА РАЗВИВААТ АЛЕРГИИ НА ХРАНА.

 • ФОРМУЛИТЕ СЕ ЗБОГАТЕНИ СО ПРОБИОТИЦИ ЗА УРАМНОТЕЖЕНА ЦРЕВНА МИКРОФЛОРА И МЛЕКОТ ТРН, КОЈА ЈА ПОДДРЖУВА ФУНКЦИЈАТА НА ЦРНИОТ ДРУГ, ГО ЧИСТИ ТЕЛОТО И ОСЛОБОДУВА ОД ШТЕТНИ ТОКСИНИ.

 • Имунитет – Пробиотоците и антиоксидансите го зајакнуваат имунолошкиот систем и го поддржуваат дигестивното здравје 

 • Кожа и крзно- подобрена функција на бариерата на кожата и поддршка за здраво влакно.

 •  Мускули – оптимален профил на аминокиселини за градење, лекување и зацврстување на мускулното ткиво.

 • Состав:
  дехидрирано јагнешко (40%), ориз (35%), пулпа од сушено јаболко, пилешко маснотии, природен вкус, пивски квасец, масло од лосос (2%), брашно од грашок, глукозамин (260 mg/kg), фрукто-олигосахариди (200 mg /kg), хондроитин сулфат (200 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), јука мојаве (150 mg/kg), семе од млечен трн (90 mg/kg), β-глукани (50 mg/kg ), сушен кантарион (50 mg/kg), сушен морско тревник (50 mg/kg), пробиотик Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/kg).

 • Аналитички состојки:
  суров протеин 26,0%, сурова маст 16,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,2%, сурови влакна 2,5%, калциум 1,4%, фосфор 1,0%, натриум 0,4%, омега-3 масни киселини 0,5%, омега-19 масни киселини %, EPA (20:5 n-3) 0,05%, DHA (22:6 n-3) 0,1%.

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 20,000 IU, витамин D3 (3a671) 1,500 IU, витамин Е (3a700) 500 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 1,500 mg, холин хлорид 8,9 mg, 3a700 (3a910) 250 mg, витамин Б1 (3a821) 2,5 mg, витамин B2 (3a825i) 9,6 mg, биотин (3a880) 3,5 mg, фолна киселина (3a316) 1,2 mg, витамин Б6 (3a831) 2,5 mg-D-панцитум (3a841) 25 mg, ниацинамид (3a315) 32,5 mg, витамин Б12 0,1 mg, јод (3b201) 0,8 mg, органски цинк (3b606) 85 mg, органски манган (3b504) 40 mg, органски бакар 8 мг (3b) железо (3b106) 75 mg, органски селен (3b810) 0,16 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

 • Енергија што се метаболизира:
  3.810 kcal/kg.

 • Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100172214

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница