Продавница

Brit Care Dog Sustainable Adult – Брит Кер адулт (пилешко) 1кг. рефус

380.00мкд


Brit Care Dog Sustainable Adult – Брит Кер адулт (пилешко) 1кг. рефус

 • СУПЕРПРЕМИУМ, ОДРЖЛИВА И ЕКОПРИЈАТЕЛНА ХРАНА ЗА ЗДРАВО ВАРЕЊЕ, НАМАЛЕН СТРЕС, ПОДОБРЕНА ФИЗИЧКА СОСТОЈБА И ИМУНИТЕТСКА ПОДДРШКА.
  ИДЕАЛЕН ЗА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД СРЕДНИ РАСИ СО НОРМАЛНИ ПОБАРУВАЊА ЗА ЕНЕРГИЈА.
  СОДРЖИ ЛЕСНО СВАЛИВИ И ХРАНТИВНО ВРЕДНИ ПРОТЕИНИ СО КОМПЛЕТНИ АМИНО КИСЕЛИНИ ЗА ОДЛИЧЕН МУСКУЛЕН ТОНУС И ЗДРАВИ ТКИВА.

 • ФОРМУЛАТА БЕЗ ГЛУТЕН Е ПОГОДНА ЗА СИТЕ КУЧИЊА БЕЗ РИЗИК ОД ЗГОЛЕМУВАЊЕ ТЕЖИНА.
  ЕКОЛОШКА ХРАНА ЗАСНОВАНА НА ОДРЖЛИВИ ПРОТЕИНИ И СОСТОЈКИ СО 35% ПОМАЛО ВЛИЈАНИЕ ВРЗ ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

 • Здравствен антистрес – Л-триптофан обезбедува смирувачка поддршка во стресни ситуации, мајката помага во олеснување на анксиозноста.

 • Кожа и крзно – Голема количина на омега-3 за зајакнување на сјајот на влакното и здравјето на кожата ,

 • Ниско ниво на CO2 – Рецепт избалансиран за намалување на отпечатокот на CO2 

 • Состав:
  пилешко (36%) (дехидрирано пилешко, хидролизирано пилешко), овес (30%), дехидриран инсект (14%), пилешка маст, пулпа од сушено јаболко, природен вкус, пивски квасец, масло од лосос (2%), брашно од грашок, глукозамин (260 mg/kg), фрукто-олигосахариди (200 mg/kg), хондроитин сулфат (200 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), јука мојаве (150 mg/kg), семе од млечен трн (90 mg/kg), β-глукани (50mg/kg), сушен кантарион (50 mg/kg), сушен морски тревник (50 mg/kg), пробиотик Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивиран (15×109 клетки/kg).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 26,0%, сурова маст 16,0%, влага 10,0%, суров пепел 6,0%, сурови влакна 2,8%, калциум 1,3%, фосфор 1,0%, натриум 0,2%, омега-3 масни киселини 0,5%, омега-20 масни киселини %, EPA (20:5 n-3) 0,05%, DHA (22:6 n-3) 0,1%.

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 20,000 IU, витамин D3 (3a671) 1,500 IU, витамин Е (3a700) 500 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 1,500 mg, холин хлорид 8,9 mg, 3a700 (3a910) 250 mg, витамин Б1 (3a821) 2,5 mg, витамин B2 (3a825i) 9,6 mg, биотин (3a880) 3,5 mg, фолна киселина (3a316) 1,2 mg, витамин Б6 (3a831) 2,5 mg-D-панцитум (3a841) 25 mg, ниацинамид (3a315) 32,5 mg, витамин Б12 0,1 mg, јод (3b201) 0,8 mg, органски цинк (3b606) 85 mg, органски манган (3b504) 40 mg, органски бакар 8 мг (3b) железо (3b106) 75 mg, органски селен (3b810) 0,16 mg, L-триптофан (3c440) 4.000 mg.

 • Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ:
  екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

 • Енергија што се метаболизира:
  3.835 kcal/kg

 • Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100172177

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница