Продавница

Tatrapet Benny – Шампон за кучиња против паразити 200мл.

240.00мкд


Benny – Шампон за куче против паразити 200мл
Во себе содржи екстракти од еукалиптус и цитронела кои ефикасно ги уништуваат надворешните паразити (болви, вошки, крлежи…).

состав – вода , содиум лаурет сулфат, кокамидопролил бетаин, содиум хлорид, глицерин, еукалиптус, цитриодора масло, лимонен, цитронелол…

употреба – се нанесува на влажно крзно, се масира нежно и се остава 15-20минути да делува и се плакни темелно со вода.

Доколку дојде до контакт со очи да се исплакнат очите темелно и нежно со вода.

Шифра: 481.48

Земја на потекло : ЕУ

en_USEnglish
0