Продавница

Let’s Bite Meat Snacks Chicken Fillets – Месни закуски – пилешки филети 80гр.

210.00мкд


Let’s Bite Meat Snacks Chicken Fillets – Месни закуски – пилешки филети 80гр.

 • Нежни месни закуски
  Идеални за тренинг, како награда или едноставно како вкусно уживање.
  Месните закуски се клучот за послушноста и го поддржуваат природниот инстинкт за џвакање на кучињата. Дополнителна храна за кучиња.

 • Безбедни закуски направени со локални состојки
  Направено со 90% вистинско месо
  Протеини без маснотии и есенцијални амино киселини
  Без штетни хемикалии

 • БЕЗ пченица – БЕЗ глутен – БЕЗ ГМО – БЕЗ шеќер

 • Произведено во ЕУ

 • Состав:
  живина 90% (пилешко 26%), растителен глицерол, лигноцелулоза, натриум хлорид 0,5%.

 • Аналитички состојки:
  суров протеин 33%, сурова маснотија 29%, суров пепел 7,0%, сурови влакна 6,5%, влага 18%.

 • Нутритивен состав:
  Природни антиоксиданси: екстракт од рузмарин и екстракти од токоферол од растителни масла (1b306(i)).

   

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111927

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
en_USEnglish
0