Продавница

Carnilove Meat Jerky – Дива свиња и пилешко (90% месо) 100гр.

260.00мкд


Carnilove Meat Jerky Turkey & Rabbit Bar – Дива свиња и пилешко (90% месо) 100гр.

 • ЗАКУСКИ ОД СУВО МЕСО – ПРОТЕИН БАР ОД Дива свиња и пилешко

 • Дополнителна храна за возрасни кучиња.

 • 90% содржина на месо

 • Неодолив вкус

 • Само природни антиоксиданси

 • Без житарки, без бои, без шеќер, без ГМО

 • произведен во ЕУ

 • СОСТАВ
  пилешко (64%), дива свиња (26%), глицерин од растително потекло, брусница (1,5%), натриум хлорид.

 • ИСХРАНА СОСТАВ ВО 1 КГ
  Природни антиоксиданси: екстракт од рузмарин и екстракти од токоферол од растителни масла (1b306(i)).

 • АНАЛИТИЧКИ СОСТАВНИ СОСТОЈКИ ВО 1 КГ
  суров протеин 30,0 %, сурова маснотија 28,0 %, влага 18,0 %, суров пепел 10,0 %, сурови влакна 2,3 %.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111859

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , . Брендови:
en_USEnglish
0