Продавница

Carnilove – меки закуски за куче Сардина со див лук 200гр.

175.00мкд


Carnilove – меки закуски за куче Сардина со див лук 200гр.

Мека полувлажна закуска Carnilove Сардина и див лук, без жито
Егзотична арома на месо!
Вкусно меко уживање, погодно за сите кучиња
Со див лук за здрав животен век
Без жито и без додаден шеќер
Дополнителна храна за кучиња

Состав: 35% суви сардини, боранија, течен растителен скроб, сос од патки, сос од сардина, колаген, 1% див лук, масло од лосос.

Упатства за хранење: полувлажна закуска како врвно уживање и совршено дополнување на редовната исхрана на вашето куче. Послужете го секојдневно како награда за време на тренинг за позитивна мотивација или како уживање во секојдневните заеднички моменти.
Погрижете се вашиот четириножен пријател секогаш да има на располагање свежа вода за пиење.

Табела за исхрана: Телесна тежина на возрасно куче (кг) = Дневна количина (парчиња)
помалку од 10 kg = помалку од 10 парчиња
10 кг = 10-15 парчиња
15 кг = 15-20 парчиња
20 кг = 20-25 парчиња
25 кг = 25-30 парчиња
над 30 кг = над 30 парчиња

Аналитички состав: сурови протеини 30,0%, содржина на маснотии 5,0%, влага 17,0%, суров пепел 6,5%, сурови влакна 1,0%, калциум 0,9%, фосфор 0,8%, омега -3 0,3%, омега-6 0,5%. Со природни конзерванси: лимонска киселина, DL-јаболкова киселина. Метаболичка енергија: 3170 kcal/kg
Произведено според спецификацијата на производителот.
Да се ​​чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111371

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , . Брендови:
en_USEnglish
en_USEnglish
0