Продавница

Carnilove – меки закуски за куче Крап со мајчина душица 200гр.

175.00мкд


Carnilove – меки закуски за куче Крап со мајчина душица 200гр.

Мека полувлажна закуска Carnilove Крап со мајчина душица, без жито
Егзотична арома на месо!
Вкусно меко уживање, погодно за сите кучиња
Со мајчина душица за здрав метаболизам
Без жито и без додаден шеќер
Дополнителна храна за кучиња

Состав: 35% суво месо од крап, боранија, течен растителен скроб, сос од лосос, сос од пилешки црн дроб, колаген, 1% мајчина душица, масло од лосос.

Упатства за хранење: полувлажна закуска како врвно уживање и совршено дополнување на редовната исхрана на вашето куче. Послужете го секојдневно како награда за време на тренинг за позитивна мотивација или како уживање во секојдневните заеднички моменти.
Погрижете се вашиот четириножен пријател секогаш да има на располагање свежа вода за пиење.

Табела за исхрана: Телесна тежина на возрасно куче (кг) = Дневна количина (парчиња)
помалку од 10 kg = помалку од 10 парчиња
10 кг = 10-15 парчиња
15 кг = 15-20 парчиња
20 кг = 20-25 парчиња
25 кг = 25-30 парчиња
над 30 кг = над 30 парчиња

Аналитички состав: сурови протеини 33,0%, содржина на маснотии 5,0%, влага 17,0%, суров пепел 7,5%, сурови влакна 1,0%, калциум 1,0%, фосфор 0,9%, омега -3 0,4%, омега-6 0,5%. Со природни конзерванси: лимонска киселина, DL-јаболкова киселина.

Метаболичка енергија: 3150 kcal/kg

Произведено според спецификацијата на производителот.
Да се ​​чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111374

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , . Брендови:
en_USEnglish
en_USEnglish
0