Продавница

Carnilove – Крцкави закуски за куче Јагнешко и брусница 200гр.

175.00мкд


Carnilove – Крцкави закуски за куче Јагнешко и брусница 200гр.

Вкусен крцкав деликатес направен од свежо јагнешко месо, погоден за чувствителни кучиња
Со брусница, природен извор на антиоксиданси за силен имунитет
Без жито и без додаден шеќер
Дополнителна храна за кучиња

Состав: јагнешко месо од слободна храна 50% (сушено јагнешко 35%, свежо јагнешко 15%), тиква 15%, боранија 8%, сушени јаболка 5%, моркови 5%, наут 4%, брусница 4%, пилешка маст (конзервирана со токофероли ) 4%, ленено семе 2%, сушен спанаќ, 2%, масло од ленено семе 1%.

Упатства за хранење: крцкава закуска со свежо месо како врвно задоволство и совршено дополнување на редовната исхрана на вашето куче.
Послужете го секојдневно како награда за време на тренинг за позитивна мотивација или како уживање во секојдневните заеднички моменти.
Погрижете се вашиот четириножен пријател секогаш да има на располагање свежа вода за пиење.

Табела за исхрана: Телесна тежина на кучето (кг) = Дневна количина (парчиња):
5 кг = 5 парчиња
10 кг = 10 парчиња
15 кг = 12 парчиња
20 кг = 15 парчиња
25 кг = 20 парчиња
30 кг = 22 парчиња
40 кг = 25 парчиња
50 кг = 28 парчиња
60 кг = 30 парчиња
70 кг = 35 парчиња
80 кг = 40 парчиња
90 кг = 45 парчиња

Аналитички состав: сурови протеини 30,0%, содржина на маснотии 10,0%, влага 10,0%, суров пепел 8,0%, сурови влакна 5,0%, калциум 1,5%, фосфор 1,2%, омега -3 0,2%, омега-6 0,6%. Содржи природни антиоксиданси.

Метаболичка енергија: 3360 kcal/kg

Произведено според спецификацијата на производителот.
Да се ​​чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 103100405

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , . Брендови:
en_USEnglish
en_USEnglish
0