Продавница

Carnilove – Крцкави закуски за куче Скуша и малини 200гр.

175.00мкд


Carnilove – Крцкави закуски за куче Скуша и малини 200гр.

Вкусен крцкав деликатес направен од свежа скуша, за сите раси на кучиња
Со малини, природен извор на антиоксиданси за силен имунитет
Без жито и без додаден шеќер
Дополнителна храна за кучиња

Состав: скуша 50% (сушена скуша 35%, свежа скуша 15%), тиква 15%, боранија 8%, суви јаболка 5%, моркови 5%, наут 4%, малини 4%, пилешка маст (конзервирана со токофероли) 4% , ленено семе 2%, сушен спанаќ 2%, масло од ленено семе 1%.

Упатства за хранење: крцкава закуска со свежо месо како врвно задоволство и совршено дополнување на редовната исхрана на вашето куче.
Послужете го секојдневно како награда за време на тренинг за позитивна мотивација или како уживање во секојдневните заеднички моменти.
Погрижете се вашиот четириножен пријател секогаш да има на располагање свежа вода за пиење.

Табела за исхрана: Телесна тежина на кучето (кг) = Дневна количина (парчиња):
5 кг = 5 парчиња
10 кг = 10 парчиња
15 кг = 12 парчиња
20 кг = 15 парчиња
25 кг = 20 парчиња
30 кг = 22 парчиња
40 кг = 25 парчиња
50 кг = 28 парчиња
60 кг = 30 парчиња
70 кг = 35 парчиња
80 кг = 40 парчиња
90 кг = 45 парчиња

Аналитички состав: сурови протеини 32,0%, содржина на маснотии 10,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,2%, сурови влакна 6,0%, калциум 1,2%, фосфор 0,8%, омега -3 0,4%, омега-6 1,1%
Содржи природни антиоксиданси.

Метаболичка енергија: 3350 kcal/kg

Произведено според спецификацијата на производителот.
Да се ​​чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 103100409

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница