Продавница

Carnilove – Крцкави закуски за куче Ној и капини 200гр.

175.00мкд


Carnilove – Крцкави закуски за куче Ној и капини 200гр.

Вкусен крцкав деликатес направен од свежо месо од ној, за сите раси на кучиња
Со капини, природен извор на антиоксиданси за силен имунитет
Без жито и без додаден шеќер
Дополнителна храна за кучиња

Состав: ној хранет со трева 50% (сушен ној 33%, свежо ној 17%), тиква 15%, боранија 8%, суви јаболка 5%, моркови 5%, наут 4%, капини 4%, пилешка маст (конзервирани токофероли) 4%, ленено семе 2%, сушен спанаќ 2%, ленено масло 1%.

Упатства за хранење: крцкава закуска со свежо месо како врвно задоволство и совршено дополнување на редовната исхрана на вашето куче.
Послужете го секојдневно како награда за време на тренинг за позитивна мотивација или како уживање во секојдневните заеднички моменти.
Погрижете се вашиот четириножен пријател секогаш да има на располагање свежа вода за пиење.

Табела за исхрана: Телесна тежина на кучето (кг) = Дневна количина (парчиња):
5 кг = 5 парчиња
10 кг = 10 парчиња
15 кг = 12 парчиња
20 кг = 15 парчиња
25 кг = 20 парчиња
30 кг = 22 парчиња
40 кг = 25 парчиња
50 кг = 28 парчиња
60 кг = 30 парчиња
70 кг = 35 парчиња
80 кг = 40 парчиња
90 кг = 45 парчиња

Аналитички состав: сурови протеини 32,0%, содржина на маснотии 11,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,0%, сурови влакна 5,0%, калциум 1,3%, фосфор 0,9%, омега -3 0,1%, омега-6 0,7%. Содржи природни антиоксиданси

Метаболичка енергија: 3450 kcal/kg

Произведено според спецификацијата на производителот.
Да се ​​чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 103100406

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , . Брендови:
en_USEnglish
en_USEnglish
0