Продавница

Carnilove – Крцкави закуски за куче Лосос и боровинка 200гр.

175.00мкд


Carnilove – Крцкави закуски за куче Лосос и боровинка 200гр.

Вкусен крцкав деликатес направен од свежо месо од лосос, за сите раси на кучиња
Со боровинки, природен извор на антиоксиданси за подобрување на функцијата на мозокот, и зајакнување на крвта.
Без жито и без додаден шеќер
Дополнителна храна за кучиња

Состав: лосос 50% (сушен лосос 35%, свеж лосос 15%), тиква 15%, боранија 8%, суви јаболка 5%, моркови 5%, наут 4%, боровинки 4%, пилешка маст (конзервирана со токофероли) 4% , ленено семе 2%, сушен спанаќ 2%, масло од ленено семе 1%.

Упатства за хранење: крцкава закуска со свежо месо како врвно задоволство и совршено дополнување на редовната исхрана на вашето куче.
Послужете го секојдневно како награда за време на тренинг за позитивна мотивација или како уживање во секојдневните заеднички моменти.
Погрижете се вашиот четириножен пријател секогаш да има на располагање свежа вода за пиење.

Табела за исхрана: Телесна тежина на кучето (кг) = Дневна количина (парчиња):
5 кг = 5 парчиња
10 кг = 10 парчиња
15 кг = 12 парчиња
20 кг = 15 парчиња
25 кг = 20 парчиња
30 кг = 22 парчиња
40 кг = 25 парчиња
50 кг = 28 парчиња
60 кг = 30 парчиња
70 кг = 35 парчиња
80 кг = 40 парчиња
90 кг = 45 парчиња

Аналитички состав: сурови протеини 33,0%, содржина на маснотии 11,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,5%, сурови влакна 5,8%, калциум 1,1%, фосфор 0,9%, омега -3 0,5%, омега-6 1,0%.
Содржи природни антиоксиданси.

Метаболичка енергија: 3280 kcal/kg

Произведено според спецификацијата на производителот.
Да се ​​чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 103100408

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница