Продавница

Carnilove – Крцкави закуски за куче Дива свиња и шипинки 200гр.

175.00мкд


Carnilove – Крцкави закуски за куче Дива свиња и шипинки 200гр.

Вкусен крцкав деликатес направен од свежо месо од дива свиња, за сите раси на кучиња
Со шипинки,
природен извор на витамин Ц за брзо закрепнување
Без жито и без додаден шеќер
Дополнителна храна за кучиња

Состав: месо од дива свиња 50% (суво месо од дива свиња 35%, свежо месо од дива свиња 15%), шипинки 15%, тиква 15%, боранија 8%, суви јаболка 5%, моркови 5%, наут 4%, калинка 4%, пилешко масти (конзервирани со токофероли) 4%, ленено семе 2%, сушен спанаќ, 2%, ленено масло 1%.

Упатства за хранење: крцкава закуска со свежо месо како врвно задоволство и совршено дополнување на редовната исхрана на вашето куче.
Послужете го секојдневно како награда за време на тренинг за позитивна мотивација или како уживање во секојдневните заеднички моменти.
Погрижете се вашиот четириножен пријател секогаш да има на располагање свежа вода за пиење.

Табела за исхрана: Телесна тежина на кучето (кг) = Дневна количина (парчиња):
5 кг = 5 парчиња
10 кг = 10 парчиња
15 кг = 12 парчиња
20 кг = 15 парчиња
25 кг = 20 парчиња
30 кг = 22 парчиња
40 кг = 25 парчиња
50 кг = 28 парчиња
60 кг = 30 парчиња
70 кг = 35 парчиња
80 кг = 40 парчиња
90 кг = 45 парчиња

Аналитички состав: сурови протеини 33,0%, содржина на маснотии 12,0%, влага 10,0%, суров пепел 6,0%, сурови влакна 4,0%, калциум 1,2%, фосфор 0,8%, омега -3 0,2%, омега-6 1,0%. Содржи природни антиоксиданси.

Метаболичка енергија: 3600 kcal/kg

Произведено според спецификацијата на производителот.
Да се ​​чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 103100407

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , . Брендови:
en_USEnglish
en_USEnglish
0