Продавница

Brit Care Dog Functional Snack Antiparasitic Salmon – Закуски со лосос и камилица против паразити 150гр.

240.00мкд


Brit Care Dog Functional Snack Antiparasitic Salmon – Закуски со лосос и камилица против паразити 150гр.

Дополнителна храна за кучиња. Полувлажна закуска.
Лосос збогатен со камилица
Антипаразитски ефект. Збогатен со комбинација на билки со антипаразитски ефект.
Без житарки и компири
Фулвични киселини ја поддржуваат апсорпцијата на хранливи материи
Екстракт од диња од диња како извор на антиоксиданси
Колагенските пептиди го регенерираат мускулно-скелетниот систем. Тиндализираниот Lactobacillus acidophilus помага во одржување на здравјето на цревниот тракт.
Произведено во ЕУ

ЗОШТО КАМИЛИЦА?
Камилицата со векови се користи за терапевтски цели и е одличен природен извор на антиоксиданси со антисептички и антипаразитски својства.

ЛОСОС
Извор на омега-3 масни киселини кои го поддржуваат имунолошкиот систем и помагаат во намалување на воспалението низ телото.

Состав: лосос дехидриран (26%), тиква (20%), течен растителен скроб (14%), црвена леќа (13%), протеин од лосос* (10%), сос од лосос* (5%), колаген* (4 %), сушен див лук (1,8%), сушена камилица (1,5%), сушено нане (1,5%), масло од лосос (1%), сушен анасон (0,5%), сушена коприва (0,5%), фулвична киселина (0,5 %), минерали, сушен цимет (0,2%), екстракт од диња од диња (0,01%), Lactobacillus acidophilus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/кг). *хидролизиран

Аналитички состојки: суров протеин 28,0 %, сурова маснотија 4,8 %, влага 17,0 %, суров пепел 6,8 %, сурови влакна 1,0 %, калциум 1,1 %, фосфор 0,8 %, натриум 0,8 %, 3 , 5 %, 3 , 0,4 %.

Нутритивен состав: витамин Ц (3a312) 300 mg. Со конзерванси одобрени од ЕУ: лимонска киселина (Е 330), ДЛ-јаболкова киселина (Е 296).

Енергија што може да се метаболизира: 3 140 kcal/kg

Директен линк од производителот

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111425

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница