Продавница

Brit RAW IMMUNO – Јагне и Пиле 40гр.

210.00мкд


BRIT RAW Immuno – Јагне и Пиле
Функционални додатоци за гранули.
Дополнителна храна за кучиња.

За кучиња кои се лекуваат и за високо пребирливите кучиња.

Третира со придобивките од сурово месо.
Нутриционистичката содржина на храната за домашни миленици исушена на замрзнување е слична на сирова храна или хранење BARF, благодарение на висококвалитетната содржина на протеини и минимално обработените состојки. ,

Смрзнато сушена храна им обезбедува на домашните миленици подобро варење, поздрава кожа и крзно и севкупно подобро функционирање на имунолошкиот систем. Леснотиите се лесни за варење и се одличен избор за кучиња со чувствително варење.

Направено во ЕУ од локални, висококвалитетни протеини и минимално обработени состојки.

• Сурово сушено на замрзнување – 96% СВЕЖО и месо од органи

• Црниот дроб – природен засилувач на вкусот

• Природен состав

• Lactobacillus – имуномодулирачки ефекти

• БЕЗ вештачки конзерванси, ароми, бои, без додадена сол

Состојки:
свежо пилешко (54%), свежо јагнешко месо (26%), свеж свински црн дроб (16%), лигноцелулоза (2%), семки од млечен трн (1%), сушен рузмарин (0,5%), брашно од грашок, инактивирани бактерии и нивните делови (Lactobacillus helveticus HA – 122, 15×109 клетки/kg).

Аналитички компоненти:
сурови протеини 40,0%, сурови масти 36,0%, сурови влакна 2,5%, суров пепел 10,0%, влага 4,0%, калциум 3,0%, фосфор 2,0%, натриум 1,0%. Содржи природни антиоксиданси: токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин. Содржи конзерванси одобрени од ЕУ: лимонска киселина (1a330).

Енергија што се метаболизира:
4910 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101112133

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница