Продавница

Brit Dental Stick Teeth & Gums with Chamomile & Sage – Стикови за здрави заби од Камилица и Жалфија (7 парчиња)

210.00мкд


Brit Dental Stick Teeth & Gums with Chamomile & Sage – Стикови за здрави заби од Камилица и Жалфија (7 парчиња)
Стоматолошки стикови за секојдневна нега. Дополнителна храна за кучиња.

Здравје на забите и свеж здив

Нане – антимикробни својства и свеж здив
Жалфија – го поддржува здравјето на непцата
Камилица – извор на антиоксиданси
SHMP – здравје на забите, превенција од таложење на забен камен
Без глутен, без ГМО, без бои
Пакување: 7 парчиња

Состав:

овесно брашно, глицерол од растително потекло (14%), компир скроб (10%), хидролизиран квасец (5%), жолт грашок (4%), лигноцелулоза (3%), меласа (3%), сушена нане (2%) ), сушена камилица (1%), сушена жалфија (0,5%), натриум хексаметафосфат (0,3%)

Аналитички состојки:

суров протеин 9,0%, сурова маст 3,5%, суров пепел 2,4%, сурови влакна 4,1%, влага 17,0%, калциум 0,1%, фосфор 0,2%, натриум 0,05%

Нутритивен состав:

витамин Ц (3a312) 35 mg

Енергија што се метаболизира:

3.010 kcal/kg.

Табела за хранење:
Понудете му 1-3 парчиња дневно на вашето куче како задоволство или награда.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101112102

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница