Продавница

Brit Dental Mobility with Collagen & Curcuma​ – Стикови за здрави заби со Колаген и Куркума (7 парчиња)

210.00мкд


Brit Dental Mobility with Collagen & Curcuma​ – Стикови за здрави заби со Колаген и Куркума (7 парчиња)
Стоматолошки стикови за секојдневна нега. Дополнителна храна за кучиња.

Здравје на забите и свеж здив

Зглобови, ‘рскавица, тетиви, лигаменти

Нане – антимикробни својства и свеж здив
Колаген – поддршка на зглобовите, тетивите и лигаментите
Куркума – превенција против воспаление
Глукозамин – хондропротективен, поддршка на ‘рскавицата
SHMP – здравје на забите, превенција од таложење на забен камен
Без глутен, без ГМО, без бои
Пакување: 7 парчиња

Состав:

овесно брашно, глицерол од растително потекло (14%), компир скроб (10%), хидролизиран квасец (5%), лигноцелулоза (3%), меласа (3%), колаген (2%), сушен куркума (2%) , глукозамин (0,5%), сушени микроалги (Schizochytrium sp., 0,5%), сушено нане (0,5%), натриум хексаметафосфат (0,3%)

Аналитички состојки:

сурови протеини 10,5%, сурова маст 4,0%, сурова пепел 2,5%, сурови влакна 4,0%, влага 17,0%, калциум 0,1%, фосфор 0,2%, натриум 0,05%, омега-3 масни киселини 0,2%

Нутритивен состав:

витамин Ц (3a312) 100 mg

Енергија што се метаболизира:

3.035 kcal/kg

Табела за хранење:
Понудете му 1-3 парчиња дневно на вашето куче како задоволство или награда.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101112103

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница