Продавница

Brit Care Dog Snack Skin&Coat Krill – Закуски за здраво крзно и кожа 150гр.

240.00мкд


Brit Care Dog Snack Skin&Coat Krill – Закуски за здраво крзно и кожа 150гр.

 • Дополнителна храна за кучиња.
  Полувлажна закуска.
  Крил збогатен со кокос
  Поддржува здрава кожа и сјаен слој.
  Збогатен со цинк и биотин за поддршка на здрава кожа и сјаен слој.
  Без житарки и компири
  Фулвични киселини ја поддржуваат апсорпцијата на хранливи материи
  Екстракт од диња од диња како извор на антиоксиданси
  Колагенските пептиди го регенерираат мускулно-скелетниот систем.
  Тиндализираниот Lactobacillus acidophilus помага во одржување на здравјето на цревниот тракт.
  Произведено во ЕУ 


 • ЗОШТО КОКОС?
  Кокосот е здрава храна богата со специфични хранливи материи кои помагаат да се одржи поздрава, хидрирана кожа.
  Вклучувањето на кокосот во редовната исхрана е едноставен и природен начин да се постигне здрава кожа и сјајно палто.
  КРИЛ Богат извор на витамин Е и омега-3 масни киселини за регенерирање и негување на сувата кожа и стимулирање на растот на здрав, сјаен слој.

 • Состав:
  крил дехидриран (26%), тиква (20%), течен растителен скроб (14%), црвена леќа (13%), протеин од лосос* (10%), ленено семе (5%), сос од лосос* (5% ), колаген* (3,5%), сушен кокос (1%), масло од лосос (1%), сушени алги (0,8%), фулвична киселина (0,5%), минерали, екстракт од диња од диња (0,01%), Lactobacillus acidophilus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/кг). *хидролизиран

 • Аналитички состојки:
  суров протеин 22,0 %, сурова маснотија 5,5 %, влага 17,0 %, суров пепел 4,0 %, сурови влакна 1,0 %, калциум 0,9 %, фосфор 0,4 %, натриум 0,7 %, 6 , 0,2 %, омега 3,2 %.

 • Нутритивен состав:
  цинк (3b606) 150 mg, биотин (3a880) 2 mg. Со конзерванси одобрени од ЕУ: лимонска киселина (Е 330), ДЛ-јаболкова киселина (Е 296).

 • Енергија што може да се метаболизира:
  3 260 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111420

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница