Продавница

Brit Care Dog Snack Mineral Ham for Puppies – Закуски за мали кученца 150гр.

240.00мкд


Brit Care Dog Snack Mineral Ham for Puppies – Закуски за мали кученца 150гр.

 • Дополнителна храна за кучиња.
  Полувлажна закуска.
  Шунка збогатена со морски алги
  Безбедна за бремени кучки, доилки и кученца во раст.

 • Одржува оптимална рамнотежа на минерали за здрав раст.
  Збогатен со монморилонит и лушпи од јајца за оптимален баланс на минералите.
  Без житарки и компири
  Фулвични киселини ја поддржуваат апсорпцијата на хранливи материи
  Екстракт од диња од диња како извор на антиоксиданси Колагенските пептиди го регенерираат мускулно-скелетниот систем.
  Тиндализираниот Lactobacillus acidophilus помага во одржување на здравјето на цревниот тракт.

 • ЗОШТО КАЛП?
  Ламинаријата е одличен извор на важни минерали и елементи во трагови неопходни за целокупното здравје, особено варењето и еластичноста и цврстината на коските.
  Богат е со витамини, органски врзани макроелементи и микроелементи за да обезбеди оптимални нивоа на минерали за здрав раст кај кученцата.

 • ШУНКА
  Хипоалергичен извор на лесно сварлив протеин со одличен вкус

 • Состав:
  шунка дехидрирана (26%), тиква (22%), црвена леќа (16%), течен растителен скроб (14%), протеин од лосос* (8%), сос од лосос* (5%), колаген* (4 %), лушпи од јајца (1,2%), сушени ламинарии (1%), монморилонит (1%), масло од лосос (1%), фулвична киселина (0,5%), минерали, екстракт од диња од диња (0,01%), Lactobacillus acidophilus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/кг). *хидролизиран

 • Аналитички точно:
  сурови протеини 28,0 %, сурови масти 4,0 %, влага 17,0 %, суров пепел 9,2 %, сурови влакна 0,9%, 1,2 %, фосфор 0,7 %, натриум 0,4 %, 1 5 %, омега 3,0 %.

 • Нутритивен состав:
  цинк (3b606) 150 mg, железо (3b106) 90 mg, манган (3b504) 80 mg, бакар (3b406) 18 mg, селен (3b8,10) 0,2 mg. Со конзерванси одобрени од ЕУ: лимонска киселина (Е 330), ДЛ-јаболкова киселина (Е 296).

 • Енергија што може да се метаболизира:
  3 025 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111423

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница