Продавница

Brit Care Dog Snack Endurance Lamb – Закуски со јагнешко и банана 150гр.

240.00мкд


Brit Care Dog Snack Endurance Lamb – Закуски со јагнешко и банана 150гр.

 • Дополнителна храна за кучиња.

  Полувлажна закуска.
  Јагнешко збогатено со банана
  Помага да се одржуваат активни кучиња во правилна состојба.

  Збогатен со Л-карнитин и таурин за одржување на активни кучиња во правилна состојба.

  Без житарки и компири

  Фулвични киселини ја поддржуваат апсорпцијата на хранливи материи

  Екстракт од диња од диња како извор на антиоксиданси

 • Колагенските пептиди го регенерираат мускулно-скелетниот систем.
  Тиндализираниот Lactobacillus acidophilus помага во одржување на здравјето на цревниот тракт.

 • Произведено во ЕУ

 • ЗОШТО БАНАНА?
  Бананите се одличен извор на витамини и минерали, како што се калиум, магнезиум, витамин Ц, витамин Б6 и растителни влакна, што значи дека можат да помогнат во зголемување на нивото на енергија кај активните кучиња.
  Покрај тоа, сите кучиња уживаат да јадат банани бидејќи се неверојатно вкусни!

 • ЈАГНЕ
  Јагнешкото месо е одличен извор на есенцијални амино киселини, кои помагаат во одржување на нивото на енергија.

 • Состав:
  јагнешко дехидрирано (26%), тиква (20%), црвена леќа (18%), течен растителен скроб (14%), јагнешки протеин* (10%), јагнешки сос* (5%), колаген* (4 %), снегулки од банана (1%), масло од лосос (1%), фулвична киселина (0,5%), минерали, екстракт од диња од диња (0,01%), Lactobacillus acidophilus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/кг). *хидролизиран

 • Аналитички состојки:
  суров протеин 26,0 %, сурова маснотија 5,0 %, влага 17,0 %, суров пепел 7,5 %, сурови влакна 1,6 %, калциум 1,4 %, фосфор 1,1 %, натриум 0,5 %, 2 %, 2 %, 3,0 %.

 • Нутритивен состав:
  Л-карнитин (3a910) 1 000 mg, таурин (3a370) 1 500 mg.

 • Со конзерванси одобрени од ЕУ:
  лимонска киселина (Е 330), ДЛ-јаболкова киселина (Е 296).

 • Енергија што може да се метаболизира:
  3 085 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111424

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница