Продавница

Brit Care Dog Functional Snack Mobility Squid – Закуски за зглобови и рскавица со лигњи и ананас 150гр.

240.00мкд


Brit Care Dog Functional Snack Mobility Squid – Закуски за зглобови и рскавица со лигњи и ананас 150гр.
Дополнителна храна за кучиња. Полувлажна закуска.
Лигњи збогатени со ананас
Поддршка на зглобовите и ‘рскавицата. Збогатен со глукозамин, хондроитин, Boswellia serrata и екстракт од школки со green-lipped за поддршка на зглобовите и ‘рскавицата.
Без житарки и компири
Фулвични киселини ја поддржуваат апсорпцијата на хранливи материи
Екстракт од диња од диња како извор на антиоксиданси
Колагенските пептиди го регенерираат мускулно-скелетниот систем. Тиндализираниот Lactobacillus acidophilus помага во одржување на здравјето на цревниот тракт.

ЗОШТО АНАНАС?
Ананасот е неверојатно вкусно и здраво тропско овошје богато со ензими, витамини и антиоксиданси, кои ги штитат клетките од штетните ефекти на слободните радикали. Ензимите во ананасот, исто така, делуваат како природен лек против болки.

ЛИГАЊА
Морска храна со малку маснотии, богата со цинк и бакар

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111417

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница