Продавница

Brit Care Dog Functional Snack Dental Venison – Закуски за дентално здравје со елен и рузмарин 150гр.

240.00мкд


Brit Care Dog Functional Snack Dental Venison – Закуски за дентално здравје со елен и рузмарин 150гр.

 • Дополнителна храна за кучиња.

 • Полувлажна закуска.

 • Помага во заштитата на забите и непцата од забен камен.

 • Збогатен со алги, каранфилче и натриум хексаметафосфат за заштита на забите и непцата од забен камен.

 • Без житарки и компири

 • Фулвични киселини ја поддржуваат апсорпцијата на хранливи материи

 • Екстракт од диња од диња како извор на антиоксиданси

 • Колагенските пептиди го регенерираат мускулно-скелетниот систем.

 • Тиндализираниот Lactobacillus acidophilus помага во одржување на здравјето на цревниот тракт. 

 • ЗОШТО РУЗМАРИН
  Рузмаринот често се користи како природен стоматолошки третман за одржување на здрави заби и непца.
  Благодарение на неговите антибактериски својства, помага да се заштити од таложење на забен камен и го намалува лошиот здив.

 • Дивечот е добар извор на протеини богати со минерали како железо и цинк. 

 • Состав:
  Дехидриран дивеч (26%), тиква (20%), црвена леќа (16%), течен растителен скроб (14%), протеин од лова* (8%), сос од лова* (5%), колаген* (4 %), сушена ламинарија (3,5%), сушен рузмарин (1%), масло од лосос (1%), фулвична киселина (0,5%), натриум хексаметафосфат (0,4%), сушен жалфија (0,3%), сушено каранфилче (0,2%) ), минерали, екстракт од диња од диња (0,01%), Lactobacillus acidophilus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/кг). *хидролизиран

 • Аналитички состојки:
  суров протеин 26,0 %, сурова маст 5,0 %, влага 17,0 %, суров пепел 9,0 %, сурови влакна 1,5 %, калциум 1,6 %, фосфор 1,1 %, натриум 0,3 %, 2 5 %, 3,0 %, омега 3,0 %. Нутритивен состав: витамин Ц (3a312) 500 mg, цинк (3b606) 150 mg.

 • Со конзерванси одобрени од ЕУ:
  лимонска киселина (Е 330), ДЛ-јаболкова киселина (Е 296).

 • Енергија што може да се метаболизира:
  3 040 kcal/kg

   

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111418

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница