Продавница

Brit Care Dog Functional Snack Antistress Shrimps – Закуски со школки и коноп (канабис) за смирувачко дејство 150гр.

240.00мкд


Brit Care Dog Functional Snack Antistress Shrimps – Закуски со школки и коноп (канабис) за смирувачко дејство 150гр.

Дополнителна храна за кучиња. Ракчињата се извор на протеини богати со омега-3 масни киселини и витамин Б12 неопходни за правилно функционирање на мозокот и кардиоваскуларниот систем.
Ракчиња збогатени со коноп
Помага да се контролира стресот. Комбинацијата на билки помага да се задржи стресот под контрола.
Без житарки и компири
Фулвични киселини ја поддржуваат апсорпцијата на хранливи материи
Екстракт од диња како извор на антиоксиданси
Колагенските пептиди го регенерираат мускулно-скелетниот систем. Тиндализираниот Lactobacillus acidophilus помага во одржување на здравјето на цревниот тракт.

ЗОШТО КОНОП?
Конопот помага во усогласување на основните процеси во телото и поддршка на неговата природна одбрана. Има лековити и смирувачки својства кои промовираат длабока регенерација, добро варење и целокупна ментална благосостојба.

РАКЧИЊА
Извор на протеини богат со омега-3 масни киселини и витамин Б12 неопходни за правилно функционирање на мозокот и кардиоваскуларниот систем.

Директен линк од производителот

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111422

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница