Продавница

VITAGARIL (80 таблети)

350.00мкд


Состав: Екстракт од лук – 70 mg, екстракт од женшен – 70 mg, Екстракт од алое вера – 70 мг, витамин Ц – 5 мг, Витамин Е – 0,8 мг, Витамин А – 0,46 мг, Витамин Б1 – 0,06 мг, Ниацин – 0,6 мг, витамин Б2 – 0,1 мг, витамин Б6 – 0,1 мг,
Пантотенска киселина – 0.05 mg, железо -0.023 μg, биотин – 0.25 μg, Фолна киселина 1 μg, витамин Б12 – 0,003 μg, холин-1,6 мг, Фосфор – 7,4 mg, натриум – 0,25 mg, калциум – 5,75 mg, магнезиум – 0,573 mg, Калиум – 10 mg, цинк – 0,05 mg, манган – 2,5 μg, лизин – 2 mg, метионин – 2 mg.

Индикации:
– го зајакнува имунолошкиот систем;
– помага да се спречат бактериски и вирусни инфекции;
– помага да се заштитат од глисти и други ендопаразити;
– помага при иселување на крлежи и други паразити;
– помага да се врати апетитот;
– го поддржува кардиоваскуларниот систем;
– помага да се прочисти крвта и отровните супстанции – антиоксидантно дејство;
– помага да се спречат кератози на кожата и мукозните мембрани;
– Помага за физички зајакнување на кучињата и мачките за време на натпревари и изложби;
– промовира здраво и сјајно влакно и кожа;
– Содржи важни амино киселини, витамини и елементи во трагови.

Препорачана дневна доза:
1 – 2 таблети на 10 кг. телесна тежина

ПАКУВАЊЕ: 80 таблети

Цена на таблета на парче – 8ден.
Земја на потекло: ЕУ

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница