Продавница

SEMAVIT – (120 таблети)

590.00мкд


SEMAVIT-от посебно се препорачува кај изразито физички активните кучиња (тренинзи, трки, лов и било какви други зголемени физички активности) и кај кучиња изложени на стресни ситуации (транспорт, високи надворешни температури, закрепнување од некој болести, инфекции, повреди, хируршки интервенции итн.)

SEMAVIT-от е идеален додаток за секоја храна за кучиња, кој со својата формула и  избалансираната  комбинација  на есенцијални  витамини, минерали, микроелементи и амино киселини како во меѓусебниот однос, така и во односот на физиолошките потреби на кучињата од сите возрасти, од млади кутриња до возрасни кучиња, обезбедувајќи им здрав раст, развој и виталност. SEMAVIT-от кај кучињата ја зголемува вкупната отпорност на болести и инфекции, ја компензира неправилноста во исхраната, ги појачува забите и коските, обезбедува сјајно и здраво крзно, го подобрува метаболизмот и перформансите на работните и приплодните кучиња.

Состав: Протеини 11%, масти 0,6%, Ca-калциум 7%, P-фосфор 3%.

Содржи по кг: Витаминот A 1.000.000 IU; Витаминот Д3 100.000 IU; Витаминот E 5.000 mg; Витаминот K3 200 mg; Витаминот Б1 400 mg; Витаминот Б2 800 mg; Витаминот Б6 500 mg; Витаминот Б12  3 mg; Витаминот Ц 10.000 mg; Калпан 1.500 mg; Ниацин 5.000 mg; Биотин H2 25 mg; Фолна киселина 200 mg; Железо (Fe) 4.000  mg; Бакар (Cu) 200 mg; Цинк (Zn) 2.000 mg; Манган (Mn) 1.500 mg; Магнезиум (Mg) 400 mg; Кобалт (Co) 35 mg; Јод (I) 35 mg; Селен (Se) 1 mg; Метионин 15.000 mg; Лизин 10.000 mg.

 

 Редовна дневна препорачана доза:

– 1 таблета на 10 кг. телесна тежина на куче.

Зголемена – терапевтска дневна препорачана доза:

– 2 таблети на 10 кг. телесна тежина на куче.

1 таблета SEMAVIT = 1.000 мг

ПАКУВАЊЕ: 120 таблети

Цена на таблета на парче – 8ден.
Земја на потекло: Србија

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница