Продавница

Brit Vitamins Multivitamin – Мултивитамини 150гр.

790.00мкд


Brit Vitamins Multivitamin – Мултивитамини 150гр.

МУЛТИВИТАМИНИ
За поддршка на здравјето и имунитетот
Функционална полувлажна дополнителна храна за кучиња.
Се препорачува за возрасни кучиња со нарушен имунитет и за поддршка на секојдневната благосостојба.
Без жито / Без соја / без вештачки бои / без ГМО
Мултивитамински и органски минерален комплекс
Комплекс од билки – антиоксидативни својства / поддршка за варење / антимикробен ефект

 

 • Состав:
  пилешки протеини (26%), брашно од грашок, глицерол од растително потекло, хидролизиран пилешки црн дроб, колаген, меласа, глукозамин (1%), хондроитин сулфат (0,5%), сушен анасон (0,2%), сушена мајчина душица (0,2%), сушена ламинарија (0,2%), сушен цимет (0,2%), сушен босилек (0,2%), манан-олигосахариди (0,12%), инулин (0,08%), јука мојаве (0,08%),

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 24,0%, сурови масти 3,5%, влага 17,0%, суров пепел 5,5%, сурови влакна 3,4%, калциум 0,6%, фосфор 0,5%, натриум 0,5%.

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 200.000 IU, витамин D3 (3a671) 12.600 IU, витамин Е (3a700) 4.400 mg, витамин Ц (3a312) 5.000 mg, холин хлорид (3a890) 4.8 от (3a700) 4.800 mg, витамин 3. 3a821) 24 mg, витамин Б2 (3a825i) 30 mg, ниацинамид (3a315) 120 mg, калциум-D-пантотенат (3a841) 80 mg, витамин B6 (3a831) 24 mg, фолна киселина (3a30, витамин B21). mg, цинк (3b606) 665 mg, железо (3b106) 580 mg, манган (3b504) 285 mg, јод (3b201) 5,2 mg, бакар (3b406) 100 mg, селен (3b810) 1.3 mg.

 • Со конзерванси одобрени од ЕУ:
  лимонска киселина (1a330), DL-јаболкова киселина (1a296).

 • Енергија што се метаболизира:
  2.985 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101112061

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница