Продавница

ANTI ARTROZIN (80 таблети)

590.00мкд


Состав:Глукозамин сулфат 500 mg, хондроитин сулфат 100 mg, L-аргинин – 20 mg, L-пролин 20 mg.

Индикации:

– помага во обновувањето на зглобовите, ја штити ‘рскавицата од рана дегенерација,

– помага да се запре болката и целосно да се врати ‘рскавицата во повредените зглобови,

– го подобрува формирањето на колаген и еластин, најважните елементи на ‘рскавичното ткиво,

– формира полипептиди кои го стимулираат растот на `рскавицата и оштетените зглобови,

– помага во синтеза на хијалуронска киселина, што допринесува до намалување на триењето меѓу површините на ‘рскавицата.

Препорачана дневна доза:

– 2 таблети дневно за кучиња со тежина до 10 кг. и

– 3 таблети на ден за кучиња со тежина над 10 кг.

ПАКУВАЊЕ:80 таблети

Цена на таблета на парче – 10ден.
Земја на потекло: ЕУ

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница