Продавница

Mio – Дезодоранс за миленици 150мл.

225.00мкд


Mio – Дезодоранс за миленици, за неутрализирање на непријатниот мирис на крзното на вашиот миленик. Може да се користи и за килими, легла или други омилени места на вашите миленици.

состав – вода, алкохол, хидрогенизиран рицинус, имидазолидинил уреа, ВИТ, парфем, кумарин, гераниол.

Употреба – се прска на миленикот од растојание на 30см од вратот до опашката, избегнувајќи контакт со очите, ушите и гениталните органи и доколку има отворени рани. По нанесувањето исчешлајте го крзното. Нанесувајте на секои 14-21денови. Може да се употребува и за килими, легла и други омилени места на вашиот миленик.

Несакани дејства-  да не се употребува на мали мачиња и кучиња помали од 6 недели. Да не се користи од страна на бремени жени, мали деца или од личности кои имаат респираторни болести. Да се користи исклучиво на миленици и да не се меша со други производи за хигиена. Да се одбегнува контакт со очи и доколку настани контакт темелно да се исплакнат очите со вода.

да се држи понастрана од дофат на деца.

150мл
Земја на потекло: Турција

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница