Продавница

BEAVIS – Шампон за црно куче ХИПОАЛЕРГЕН 250МЛ – ЧОКОЛАДО

250.00мкд


Состав: :  Сиво-црна боја, екстрат од мирис на чоколадо, хидроксипропилтримониум,лимонскакиселина, натриум лаурет сулат, цикамидопропул бетаин, коко-гликозид, глицерил олеат, полисорбат 20, биенил динатриум, дистеарат на глокол кокамидеира, 5хлоро-2метил-4изотизолин-3етил-2метил-2изотиазол-3етил, натриум хидроксид, ЕДТА и вода.

Карактеристики: Специјално формулиран за кучиња со црно влакно. Благодарение на својството УВ-филтер, го штити крзното од оштетување од сончевите зраци, помага да се елиминира избледувањето на бојата што се јавува при изложување на сонце.

Начин на употреба: Да се натопи крзното со топла вода пред нанесувањето на шампонот. Разредете либерална количина на шампонот со водата,во сооднос 1:5. Нежно масирајте за да ја раширите пената. Оставете да делува 3-5 минути, а потоа исплакнете и исушете со крпа темелно.

Предупредување за целните видови:  Да не се користи на кученца стари под 6 недели. Да се избегнува контакт со очите.

Несакани ефекти: Ако се појави иритација, прекинете со употреба. Консултирајте се со ветеринар ако иритаијата продолжи.

Општи предупредувања: Да се држат настрана од храна, пијалоци и добиточна храна. Да се чува настрана од дофат на деца.

Состојба на чување и рок на траење: Да се чува на собна температура, настрана од директна изложеност на сончева светлина, да се заштити од замрзнување. Рокот на траење е 2 години од датумот на производство.

Земја на потекло: Турција
Увозник: Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 – Битола
Шифра: БВС-036

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница