Продавница

Беавис-сув шампон (пена ) за кучиња 200мл ХИПОАЛЕРГЕНИК 5 во 1 – АЛОЕ ВЕРА

290.00мкд


Состав: Цветни миризливи ароми кои содржат натриум леурет сулфат, натриум лаурет етер сулфат, магнезиум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, глицерин, полисорбат 20, поликватерниум 7, 5-хлоро-2-метил -4-изотиазолин-3 -еден, 2-метил-2ч- изотиазолин -3-еден, екстракт од мед, натриум хидроксид ДТА, есенција и вода.

Карактеристики: Нежно го прочистува и ревитализира крзното на кучето со екстрактот од алое вера. Интензивира, поправа и предизвикува лесно чешлање. Супстанциите како и билната суштина на оваа формула го чистат телото, му даваат сјај на крзното, обезедуваат поздраво влакно и оставаат цветен мирис на телото на кучето.

Начин на употреба: Протресете го шишето пред употреба. Пената испумпувајте ја директно на крзното на вашето милениче , избегнувајте ги очите и ушите. Пената се нанесува почнувајќи од опашката кон раката, триејќи по целото крзно. Нежно масирајте го крзното и истријтеа пената за да се рашири низ крзното. Избришете ја пената со парче ткаенина или крпа.

Предупредувања за целните видови: Да не се употребува кај кучиња постари од 6 недели. Избегнувајте контакт со очите. Ако се појави иритација, прекинете ја употребата. Консултирајте се со ветеринар, ако иритацијата продолжи.

Општи предупредувања: Да се држат настрана од храна, пијалоци и добиточна храна. Да се чува настрана од дофат на деца.

Состојба на чување и рок на траење: Да се чува на собна температура, настрана од директна изложеност на сончева светлина, да се заштити од замрзнување. Рокот на траење е 2 години од датумот на производство.

Земја на потекло: Турција
Увозник: Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 – Битола
Шифра: БВС-033

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница