Продавница

Беавис-сув шампон (пена ) за кучиња

290.00мкд


Сув шампон за кучиња со екстрат од мед.

Својства: супстанцијата за чистење и екстрактот од мед во формулацијата на шампонот ја навлажнуваат кожата, даваат дополнителна цврстина и сјај на крзното и обезбедуваат поздрав слој. остава мирис на мед и млеко на телото.

Состав: мед од бел до безбоен, шампон со мирис на млеко содржи натриум леурет сулфат, натриум лаурет етер сулфат, магнезиум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, глицерин, полисорбат 20, поликватерниум 7, 5-хлоро-2-метил -4-изотиазолин-3 -еден, 2-метил-2ч- изотиазолин -3-еден, екстракт од мед, натриум хидроксид ДТА, есенција и вода.

Метод на апликација и дозирање: протресете го шишето пред употреба. Испумпувајте ја пената директно на крзното на  миленичето, избегнувајќи очи и уши. Пената се нанесува почнувајќи од опашката кон раката, триејќи по целото крзно. Нежно масирајте го крзното и истритеја пената за да се рашири низ крзното. Избришете ја пената со парче ткаенина или крпа.

Предупредувања за целните видови: избегнувајте контакт со очите. Ако се појави иритација, прекинете ја употребата. Консултирајте се со ветеринар ако иритацијата продолжи.

Предупредувањето: чувајте  го подалеку од храна, пијалоци и храна за животни ,подалеку од дофат на деца.

Услови на чување и рок на траење: чувајте на собна температура. Избегнувајте изложување на директна сончева светлина. Заштити од замрзнување.

Земја на потекло: Турција
Увозник: Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 – Битола
Шифра: БВС-034

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница