Продавница

Pro plan sterilised (лосос, пиле, јајца) – 1кг. (рефус)

455.00мкд


Pro plan sterilised (лосос, пиле, јајца) – 1кг. (рефус)

PURINA® PRO PLAN® CAT STERILISED ADULT со OPTIRENAL® – богата со лосос е комплетна храна за домашни миленици, за кастрирани возрасни мачки.

Диетата PURINA® PRO PLAN® CAT STERILISED ADULT со OPTIRENAL® – богата со лосос, ги обезбедува сите хранливи материи што и се потребни на вашата мачка за дневна виталност и долгорочно здравје. Содржи формула OPTIRENAL®, заштитна мешавина на хранливи материи што помага во одржување на здрави бубрези.

Формулата на PURINA® PRO PLAN® CAT STERILISED ADULT со OPTIRENAL® – богата со лосос, е професионално избалансирана да им помогне на кастрираните мачки да останат здрави за време на зрелоста.

Нивото на протеини, масти и јаглени хидрати е специјално прилагодено за да помогне во одржување на идеална телесна тежина кај кастрирани мачки.

Докажано е дека крцкавата текстура на гранулите ги штити забите од таложење на плаќи и забен камен.

PURINA® PRO PLAN® CAT STERILISED ADULT со OPTIRENAL® – богата со лосос:
– Содржи OPTIRENAL® за здрави бубрези
– Помага во одржување на здрава телесна тежина.
– Одржува здрав уринарен тракт кај кастрирани / кастрирани мачки
– Помага во заштита на забите од наслаги на плаки и забен камен

Лосос (20%), дехидрирани протеини од живина, ориз, пченкарно глутенско брашно, пченка, пченично глутенско брашно, растително влакна од пченица, целулоза, суво јајце, минерали, животинска маст, хидролизат на месо и производи од животинско потекло, квасец, рибино масло.

Протеини 41%; Содржина на маснотии 12%; Сурова пепел 7,5%; Сурови влакна 4%
Vitamin A 32000 IU/kg
Vitamin D3 1000 IU/kg
Vitamin E 670 IU/kg
Vitamin C 140 mg/kg
Monohidrat sulfata zelezo 76 mg/kg
Kalcijum jodat bezvoden 1.9 mg/kg
Cupric sulfat pentahidrat 12 mg/kg
Mangan sulfat monohidrat 36 mg/kg
Cink sulfat monohidrat 120 mg/kg
Natriumov selenit 0.11 mg/kg

 

Препорачана дневна количина  (гр./ден)

Тежина на мачка количина
2-4 kg 30-60g
4-6 kg 60-90g
6-8 kg 90-120g

Количината на хранење потребна за одржување на идеалната состојба на телото ќе се разликува, зависно од возраста, активноста и околината. Видете ја телесната тежина на вашата мачка и соодветно прилагодите ги денвните количини на храна.

Чиста, свежа вода за пиење секогаш треба да биде достапна. За здравјето на вашата мачка, консултирајте се редовно со вашиот ветеринар.

Земја на потекло: ЕУ

en_USEnglish
0